. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak vyvolat blesk pro potřebu výzkumu?
1. prosince 2014 - 2:17 | Pandatron | Jak vyvolat blesk pro potřebu výzkumu?   verze pro tisk

Jak vyvolat blesk pro potřebu výzkumu?

Letní bouře s blesky a hromobitím je bezesporu velmi působivým divadlem přírody. Blesk samotný je však otázkou okamžiku. Jak takový jev zkoumat?

Blesky fascinovaly lidstvo už od pradávna a obvykle byl jejich výskyt připisován některému z bohů. Jako první prostředek ochrany stavení před úderem blesku sloužily posvěcené svíčky – hromničky.

Ty později nahradil mnohem úspěšnější bleskovod – známý spíše jako hromosvod. Nezávisle na sobě jej zkonstruovali český premonstrátský kněz Prokop Diviš a americký politik a vynálezce Benjamin Franklin. Ale hromosvod ale nedokáže po zásahu blesku stoprocentně ochránit elektrická zařízení připojená do sítě.

Více informací na: http://vtm.e15.cz/jak-vyvolat-blesk-pro-potrebu-vyzkumuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007