. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Nová svoboda v provozu strojů a zařízení
3. prosince 2014 - 3:57 | Pandatron | Nová svoboda v provozu strojů a zařízení | Komentářů: 0  

Nová svoboda v provozu strojů a zařízení

Ergonomicky komfortní a flexibilní: bezdrátový ruční ovladač

Jestliže operátor nemůže jít ke spínači, musí jít spínač k operátorovi. Na základě tohoto principu vyvinula společnost steute bezdrátový ruční ovladač RF HB-4CH, který byl poprvé představen na veletrhu SPS IPC Drives. Vývoj tohoto ručního ovladače, určeného do průmyslových podmínek, byl inspirován divizí Meditec firmy steute, která dodává vysoce kvalitní řídicí techniku pro zdravotnická zařízení.

Ovladač RF HB-4CH je vybaven čtyřmi tlačítky, jejichž funkce může být určena jednoduchým nastavením parametrů na straně přijímače. Kryt přístroje je komfortní a velmi snadno se drží v ruce. Ovladač je vybaven výkonnými lithiovými bateriemi, které dodávají dostatek energie pro přibližně 800 000 spínacích cyklů bez potřeby jejich výměny.

Ruční ovladač komunikuje s přijímačem prostřednictvím bezdrátové komunikační linky sWave (SW 868/ SW 915). Je možné dosáhnout velké frekvence spínání (přibližně 12 000 telegramů s opakováním za hodinu). Dosah je ve venkovním prostředí až 400 m a uvnitř budov okolo 50 m. Bezdrátová komunikační linka, vyvinutá firmou steute speciálně pro průmyslové úlohy, vytváří podmínky nezbytné pro spolehlivý přenos signálů bez vlivu rušení a simultánní provoz několika ručních ovladačů v jedné lokalitě.

Díky svému ovladači RF HB-4CH je společnost steute schopná otevřít nové oblasti využití bezdrátové techniky. Divize Wireless společnosti steute nabízí široký sortiment velmi rozdílných bezdrátových spínačů, ale až dosud nebyl v její nabídce mobilní ovladač. Poptávka je očekávána z oblastí, jako jsou logistika, automatizace technických zařízení budov, řízení strojů a zařízení atd. Všude, kde musí operátor zdolávat velké vzdálenosti, ušetří řízení funkcí stroje na dálku ručním ovladačem hodně času a přispěje k optimalizaci průběhu řídicích procesů. Typický příklad použití bezdrátového ručního ovladače je řízení strojů (např. pro zásobování materiálem) a zvedacích zařízení, stejně jako provoz automatických skladů, čerpadel nebo vrátků. V automatizaci budov mohou být bezdrátové ovladače použity např. pro provoz průmyslových vrat, bariér nebo osvětlení.

Zdroj: REM-Technik s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO8R - USB - 8x relé
Modul PUSBIO8R patří do skupiny USB relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny osmi výkonovými relé. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007