. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Mini Fluxer rozlije cín tam, kam chcete
10. prosince 2014 - 7:50 | Pandatron | Mini Fluxer rozlije cín tam, kam chcete | Komentářů: 1  

Mini Fluxer rozlije cín tam, kam chcete

... a zabrání tomu, aby zatekl tam, kam nechcete. Tavidla v peru Stannol série Mini Fluxer patrí k neocenitelným pomocníkum každého elektronika.

Jak jsem mohl dosud pracovat bez tavidla? To je pravdepodobná otázka, která napadne snad každého, kdo jednou vyzkoušel úcinek tavidla pro pájení. V bežné drátové pájce je urcité množství tavidla, obycejne dostacující k jednorázovému zapájení daného spoje, pokud je ovšem spoj cistý, nebo ješte lépe - pocínovaný (HAL). Dobre však známe stav, kdy napríklad použijeme starší plošný spoj nebo soucástku s jemne zaoxidovanými vývody a už je podstatne težší dosáhnout vyhovujícího spoje. Podobná situace nastává pri výmene soucástky nebo jakémkoliv servisním úkonu, kdy má pájka tendenci oxidovat na povrchu a vytváret ruzné nevzhledné útvary, které mají daleko od profesionálního spoje. Naštestí je tu tavidlo...


Obr. 1: Mini Fluxer rozlije cín tam, kam chcete

Obecne úcinkují tavidla tak, že po jejich aplikací je pájka "pohyblivejší". Je to hlavne díky ochrane vuci oxidaci, zmene povrchového napetí a dalším vlivum. Ve výsledku to znamená, že na kovech se pájka dobre rozlévá a spojuje s daným materiálem (což pochopitelne chceme) a na nekovových materiálech (DPS) je pájka odpuzována jakoby na olejovém povrchu.

Pri automatizovaném "celoplošném" pájení se obvykle aplikují tavidla mácením (penou) nebo sprejováním. Pri vývoji a servisování jsou podstatne praktictejší malá balení, napríklad ve forme pera. Do této kategorie patrí i dve novinky v našem sortimentu:

Stannol MINI-FLUXER X32-10i – bezhalogenové aktivované "No clean" tavidlo, prakticky bez reziduí, velmi tolerantní ruzným pracovním podmínkám. Minimální množství elektricky bezpecných transparentních reziduí s vysokým izolacním odporem umožnuje jeho použití i na viditelných místech a pri výrobe vysoce spolehlivých zarízení, vcetne solárních panelu. Výrazne eliminuje tvorbu mustku (zkratu), proto je velmi vhodné i pro rucní pájení soucástek s malým rozestupem pinu.

Stannol MINI-FLUXER X33S-07i – vysoce aktivní bezhalogenové "No clean" tavidlo bez obsahu kalafuny, s inhibitorem koroze, velmi vhodné i pro medené povrchy - cisté, pasivované nebo ošetrené kalafunovými laky. Výborné smácení i na méne prilnavých površích. Výborné rozlévání se projevuje napríklad i bezproblémovým vyplnením prokovených otvoru pájkou.

Pružinový mechanismus z nerezové oceli umožnuje jednoduché a presné dávkování a dlouhou životnost pera. Behem aplikace stací jemne zatlacit na hrot pera. Oba prípravky jsou ve stálé skladové nabídce s okamžitou, prípadne krátkou dodací dobou (v prípade docasného vyprodání).

Základní vlastnosti a výhody:

  • Dva typy tavidel pro pájení ve forme pera
  • Neocenitelný pomocník pro vývoj a servis
  • Umožnuje dosáhnout prvotrídního spoje
  • Precizní dávkovací ventil s nerezovou pružinou
  • Kvalitní „No clean“ tavidla s minimem reziduí

Detailní informace Vám poskytnou katalogové listy Stannol-X32-10i a Stannol-X33S-07i.

V prípade zájmu o jakékoliv produkty Stannol kontaktujte prosím společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Mini Fluxer rozlije cín tam, kam chcete
Stannol MINI-FLUXER X32-10i
Stannol MINI-FLUXER X33S-07iGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 22. 12. 2014 v 08:33 zaslal host
pěkná věcička, příšerný text
proč je ta diakritika tak zmršená ?


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007