. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vyřazený akumulátor z notebooku jako energetický zdroj v třetím světě

Vyřazený akumulátor z notebooku jako energetický zdroj v třetím světě

I starý akumulátor z notebooku, který už nemá tak velkou kapacitu, může být k užitku. Dle IBM může až 70% vyřazených akumulátorů sloužit jako zdroj pro LED svítilny v rozvojových zemích bez energetické sítě.

Jak možná víte či možná nevíte, li-ion akumulátory v noteboocích se skládají z jednotlivých dílčích Li-ion článků. Volně si to můžete představit jako pospojovaný řetězec „velkých tužkových baterií“, který v součtu dává určité napětí a určitou kapacitu. Ostatně když v popisu notebooku v e-shopu vidíte, že má čtyř-, šesti- či devíti-článkovou baterii, tak tím jsou myšleny právě ty jednotlivé dílčí články.

A stejně jako sada tužkových Ni-Mh akumulátorů, i Li-ion články stárnou různým tempem (nelezou z výroby totožné na 100,000 %). Proto ten údaj IBM o sedmdesáti procentech.

Více informací na: http://diit.cz/clanek/vyrazeny-akumulator-z-notebooku-jako-energeticky-zdroj-v-tretim-svete#utm_source=atom&utm_medium=feed&utm_content=articleGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Neděle, 25. června 2017, 25. pracovní týden
EUR = 26,295   USD = 23,530
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007