. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Industrie 4.0: spínače v průmyslové výrobě budoucnosti

Industrie 4.0: spínače v průmyslové výrobě budoucnosti

Na veletrhu SPS IPC Drives 2014 představila firma steute nejen spínače ze svých divizí Automation, Extreme a Wireless, vhodné pro sériovou výrobu.

Na veletrhu SPS IPC Drives 2014 představila firma steute nejen spínače ze svých divizí Automation, Extreme a Wireless, vhodné pro sériovou výrobu, ale zabývala se také otázkou, jaké spínače se budou používat v průmyslové výrobě budoucnosti, tj. až se přežene čtvrtá průmyslové revoluce.

Srdcem celé expozice byl demonstrační panel zhotovený speciálně pro tento účel. Systém „e-Kanban“ určený pro montážní pracoviště automaticky registruje, vezme-li operátor kontejner z pásového dopravníku. Když k tomu dojde, sepne se kolébkový senzor bezdrátového polohového spínače napájeného baterií s dlouhou výdrží.

Bezdrátové spínače tohoto typu už nejsou ničím zvláštním. Co je zcela nové, to je způsob, jakým jsou zpracovány jeho signály. Spínací zařízení je vybaveno softwarem, vyvinutým firmou steute, který dovoluje integraci spínače do zákaznicky specifické komunikační sítě. To s sebou přináší nejvyšší možnou flexibilitu přiřazení funkcí a poskytování informací.

Uživatel se může rozhodnout, zda tyto bezdrátové spínače budou díky vlastní IP adrese součástí internetu věcí, zda budou komunikovat přes WiFi nebo v lokální síti. Software je zcela univerzální. Demonstrační panel na veletrhu ukazoval integraci bezdrátových spínačů do výrobního závodu „Industrie 4.0“ – a zaměstnanci firmy steute o tom s návštěvníky stánku vedli odborné diskuse.

Zdroj: steute.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s RJ45 konektorem.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007