. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Technologie 3D tisku pronikají již do našich domácností

Technologie 3D tisku pronikají již do našich domácností

V poslední době roste počet zpráv týkající se 3D tisku.

V poslední době roste počet zpráv týkající se 3D tisku. Od zpráv, které upozorňují na náhradní díl vyrobený 3D tiskem ve vesmíru, přes tisk potravin až po tisk modelů lidských orgánů. Nejedná se přitom o novou technologii. Vývoj 3D tisku začal před více než 30 lety, i když skutečný rozmach je vidět až v posledních 5 letech. Tím, jak roste poptávka, přicházejí noví výrobci i nové technologie, roste kvalita tisku a zcela přirozeně klesá cena tiskáren i náplní.

A pokrok je vidět i v materiálech. Tisknout se dá plast, dřevo, keramika, kov, ale třeba i čokoláda.

A uplatnění? Především díky klesajícím cenám, intuitivnímu ovládání a snadné údržbě si 3D tisk nachází uplatnění u modelářů, designérů, architektů, ale také v domácnostech. Protože každý tisk je unikátní, je možné si vytisknout stojan na mobil ve vlastním designu, vtipný dárek pro blízkého člověka nebo hračky pro děti z materiálu k tomu určených. Modelů a nápadů je mnoho k vidění na různých webových stránkách (zde), kde i stažení souborů pro tisk je zcela zdarma.

Jak vlastně funguje 3D tisk? Jak složité je tisknout? Co je vlastně 3D tiskárna? Podívejte se na detailní test tiskárny Robox od společnosti Cell-UK, která minulý týden získala ocenění „The Best Tech Gift 2014“ od společnosti Yahoo!

Zdroj: Tiskneme ve 3D na Cel-Robox: je to snadné a navíc pěknéGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007