. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
3D tiskárna Ultimaker 2 od RS Components
18. prosince 2014 - 6:10 | Pandatron | 3D tiskárna Ultimaker 2 od RS Components | Komentářů: 6  

3D tiskárna Ultimaker 2 od RS Components

Nejrychlejší a nejpopulárnější stolní 3D tiskárna s vysokým rozlišením na trhu se zaměřuje na širokou škálu uživatelů včetně techniků zapojených do rychlé výroby prototypů a vývoje nových produktů.

RS Components (RS), obchodní značka společnosti Electrocomponents plc (LSE:ECM), celosvětového dodavatele pro vývojáře, rozšířila svou rozrůstající se nabídku zařízení pro rychlou výrobu prototypů o 3D tiskárnu Ultimaker 2, která nedávno získala ocenění Nejlepší spotřební výrobek roku 2014 při udílení Světových cen v rámci výstavy London 3D Print Show. Tato nová stolní 3D tiskárna používá technologii FFF (Fused Filament Fabrication) určena pro vývojáře elektroniky a techniky zapojené do návrhu, výroby prototypů, výzkumu a vývoje, ale i pro nadšence a studenty.

Nejnovější verze 3D tiskárny Ultimaker je vyrobena z prémiových dílů a materiálů a ve srovnání se svým předchůdcem má nyní navíc vyhřívanou tiskovou plochu, která vyhlazuje tiskový výstup, umožňuje tisk materiálem ABS a zabraňuje deformacím. Tiskárna dosahuje nejvyšší možné rychlosti a přesnosti mezi aktuálně dostupnými stolními 3D tiskárnami – nabízí rychlost tisku až 300 mm/s a rozlišení vrstev pouhých 20 mikronů (0,02 mm). Navíc je k dispozici ve vysoce kompaktním provedení s vnějšími rozměry 357 x 342 x 388 mm (bez cívky s vláknem), který nabízí celkový objem tisku 230 x 225 x 205 mm.

Mezi další parametry patří průměr trysky 0,4 mm, možnost práce s doporučeným průměrem vlákna 2,85 mm. Provozní teploty tiskové trysky a vyhřívané tiskové plochy jsou +180 – 260 °C a +50 – 100 °C.

Přibližné spotřební náklady poskytované výrobcem Ultimaker jsou 0,05 € na centimetr krychlový (kombinace nákladů na materiál a energie). Použití technologie FFF také umožňuje výběr z celé řady typů vláken včetně oblíbených materiálů PLA nebo ABS.

Tiskárna je také dodávána se samostatnou kartou SD pro nahrávání souborů 3D modelů a open source softwarem Ultimaker Cura, který rozvrhne 3D model do tiskových vrstev. Software Cura také získal Světovou cenu za rok 2014 v rámci výstavy London 3D Print Show.

Ultimaker 2 je nyní k dispozici u RS Components v oblasti EMEA a některých oblastech Asie a Tichomoří.

RS Components a Allied Electronics jsou obchodními značkami společnosti Electrocomponents plc, předního světového distributora produktů pro elektroniku a údržbu. Distribuci provádí pobočky ve 32 zemích. Skupina nabízí 500 000 produktů prostřednictvím internetu a katalogů více než milionu zákazníků a vypravuje denně přibližně 44 000 zásilek. Portfolio výrobků zahrnuje produkty z oblasti elektroniky, automatizace a řízení, testování a měření, elektrické a mechanické součásti od více než 2 500 předních dodavatelů.
Electrocomponents plc. je kotována na londýnské burze a v minulém finančním roce končícím 31. března 2013 měla obrat ve výši 1,24 mld. GBP.

Další informace naleznete na webu cz.rs-online.comGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (6):

Zobrazit starší 30 dnů (6)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007