. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Velké průmyslové podniky podpořily na jihu Moravy „konkurenci“

Velké průmyslové podniky podpořily na jihu Moravy „konkurenci“

Soutěž NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 chce oceňovat hlavně menší průkopnické firmy.

První ročník soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 odstartoval v červenci letošního roku. Ambiciózní projekt má upozornit na řadu domácích firem, které ve svých oborech dosahují mimořádných výsledků. Jedním z partnerů soutěže je i strojírenský koncern ZKL.

„Porota, jíž jsem členem, vybírala z téměř 200 společností. Řadu firem osobně znám a soutěž zaměřená na inovační potenciál je určitě přínosná. Výběr nebyl jednoduchý, ale za sebe mohu říct, že jsem jako zástupce strojírenské společnosti tíhnul tímto směrem“, říká Ing. Jan Otoupalík, technicko - výrobní ředitel ZKL, a.s.

Vítěz soutěže, společnost ASIO, spol. s.r.o., se zabývá vývojem, výrobou a dodávkami technologií pro čištění odpadních vod, úpravu vod a čištění vzduchu. V současnosti má zastoupení ve dvaatřiceti zemích světa.

„Kvalita a velký počet přihlášených firem do soutěže jen potvrzují, že Jihomoravský kraj je lídrem mezi regiony v oblasti inovací. Zároveň je to pro nás důkaz, že sázka na podporu vědy, výzkumu a inovací ze strany kraje, byl krok správným směrem,“ uvedl hejtman Jihomoravského kraje Michal Hašek.

Zúčastnit se soutěže NEJinovátor Jihomoravského kraje 2014 mohly všechny malé a střední inovativní společnosti se sídlem či významnými aktivitami na území Jihomoravského kraje s libovolným oborem podnikání. Cílem dvoukolové soutěže bylo najít organizaci s nejlepším řízením inovací.

„Malé a střední podniky jsou základem každé fungující ekonomiky. Otevřený přístup k inovačním řešením mezi účastníky soutěže jasně dokládá, že jihomoravští podnikatelé se nebojí nových výzev a příležitostí,“ dodal předseda Unie malých a středních podniků ČR David Šeich.

Pro strojírenský koncern ZKL zapadá partnerství v soutěži do celkové politiky podniku, který právě do inovací a výzkumu investuje vysoké částky. Nedávno ohlásil investici bezmála 200 milionů korun do výroby inovovaných válečkových ložisek pro železniční dopravu.

Zdroj: www.zkl.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007