. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Senzorika 4.0: správa in-line snímačů se SmartBridge

Senzorika 4.0: správa in-line snímačů se SmartBridge

Chytré telefony a tablety slouží pro pohodlné ovládání a jako zobrazovače pro průmyslové snímače.

S pomocí SmartBridge lze pro uvádění průmyslových snímačů do provozu, nastavení jejich parametrů, diagnostiku, údržbu a servis využít komerčně dostupná mobilní zařízení, a to bez časově náročného připojování kabelů a nezbytných instalačních prací.

Na ukázkovém „skleněném stroji“ bude představeno, jak se díky SmartBridge stanou funkce snímačů pro uživatele zcela transparentními. Systém se skládá z adaptéru a aplikace pro chytré telefony a tablety.
Použití chytrých telefonů a tabletů pro senzoriku

Adaptér SmartBridge se zapojuje do napájecího kabelu snímače a z něj je také napájen. Paralelně ke komunikaci IO-Link mezi snímačem a řídicím systémem je vytvořeno také bezdrátové spojení s mobilním zařízením.


Obr. 1: Adaptér SmartBridge je připojen na napájecí kabel a vytváří bezdrátový kanál Bluetooth pro mobilní zařízení

S využitím aplikace SmartBridge s intuitivním ovládáním se komerčně dostupné chytré telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS stanou nástrojem pro ovládání průmyslových snímačů a jejich zobrazovači. Mohou být potom využity při uvádění průmyslových snímačů do provozu a jejich servisu bez časově náročné instalační práce nebo intervence řídicího softwaru.

Podle typu použití mohou být adaptéry připojeny na napájecí kabel snímače jako dočasný nebo trvalý doplněk. Kromě rozhraní IO-Link mezi adaptérem a snímačem se vytvoří také bezdrátový komunikační kanál Bluetooth. V adaptéru je instalována též paměťová karta, do níž se po delší dobu zaznamenávají data ze snímače. Adaptér má také rozhraní USB pro čtení zaznamenaných dat.

Díky SmartBridge se moderní tablety a chytré telefony stávají mobilními ovládacími a zobrazovacími jednotkami pro širokou škálu úloh: nastavování parametrů, čtení, ukládání a zpětné načítání nastavení („digitální šroubovák“), zobrazování naměřených hodnot u snímačů s digitálním přenosem dat („inteligentní multimetr“) záznam naměřených hodnot a diagnostických informací za delší časový úsek.

Přemostění bariéry mezi snímači a internetem
Další možnosti se otevírají, jestliže mobilní zařízení může být připojeno k internetu prostřednictvím WLAN nebo telekomunikačních standardů GSM/UMTS/LTE. Vytváří se tak komunikační most mezi snímačem a internetem, který umožňuje využít všechny služby nabízené v internetu.

SmartBridge tak představuje malý vývojový krok směrem k horizontální komunikaci, jež je předpokladem pro scénáře Industrie 4.0.


Obr. 2: „Skleněný stroj“ ukazuje, jak se díky SmartBridge stávají funkce snímače transparentními

Společnost Pepperl+Fuchs je přední firma v oblasti vývoje a výroby elektronických snímačů a komponent pro světový automatizační trh. Po více než šedesát let jsou nám naše kontinuální inovace, vysoce kvalitní produkty a neustálý rozvoj zárukou úspěchu.

Divize procesní automatizace je vedoucí společnost na trhu v oblasti jiskrové bezpečnosti a ochrany proti výbuchu. Nabízíme úplná, na aplikace orientovaná řešení, včetně uživatelsky specifických rozváděčů pro řídicí systémy v procesní výrobě. Rozsáhlý sortiment naší divize zahrnuje různé druhy výrobků: oddělovací bariéry, komponenty pro infrastrukturu sběrnic, systémy distribuovaných I/O, řešení pro rozhraní HART, zařízení pro měření výšky hladiny, systémy pro ochranu zařízení závěrem s vnitřním přetlakem, průmyslové monitory a řešení pro HMI, napájecí zdroje, výstražné hlásicí systémy pro odlučovače lehkých kapalin (např. oleje a benzínu), převodníky signálů, zařízení pro ochranu před bleskem a přepětím, zařízení pro bezpečné vypnutí zařízení a příslušenství.

Objev indukčního snímače přiblížení, který učinila společnost Pepperl+Fuchs v roce 1958, byl významným milníkem ve vývoji automatizační techniky. Podle hesla „Sensing your needs“ těží zákazníci z řešení snímačů určených pro automatizaci strojní výroby, vyvinutých na míru podle jejich potřeb. Hlavními cílovými segmenty trhu v oblasti automatizace strojní výroby jsou konstrukce strojů a zařízení, automobilový průmysl, zařízení pro skladování a manipulaci s materiálem, polygrafický a papírenský průmysl, obalová technika, procesní zařízení, konstrukce dveří, bran a výtahů, mobilní zařízení a obnovitelné zdroje energie. Divize nabízí široký sortiment průmyslových snímačů, ať už jsou to indukční, fotoelektrické nebo ultrazvukové, rotační snímače polohy, identifikační systémy, čtečky čárového a maticového kódu nebo snímače obrazu.

Zdroj: Pepperl+Fuchs GmbHGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007