. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vánoční svátky – pro energetiky běžné pracovní dny

Vánoční svátky – pro energetiky běžné pracovní dny

Výrobu elektřiny a její distribuci budou na severu Čech během vánočních svátků zajišťovat denně stovky zaměstnanců Skupiny ČEZ.

Výrobu elektřiny a její distribuci budou na severu Čech během vánočních svátků zajišťovat denně stovky zaměstnanců Skupiny ČEZ. Běžné pracovní dny tak čekají směnaře z nepřetržitých provozů elektráren, Teplárny Trmice, podnikové hasiče, obsluhy vodních elektráren, dispečery z ČEZ Distribuce a montéry z ČEZ Distribuční služby. Další desítky pracovníků budou doma držet pohotovost na telefonu.


Obr. 1: V práci budou o svátcích i zaměstnanci zajišťující provoz parních turbín

V uhelných elektrárnách na tři směny
V Elektrárně Prunéřov II se během Štědrého dne, na Boží hod vánoční a Štěpána vystřídá na směně v průměru 37 kmenových zaměstnanců Skupiny ČEZ. Stejný počet osob bude sloužit i na Silvestra a Nový rok. O chod Elektrárny Prunéřov I se bude ve stejné dny starat 30 pracovníků na každé směně. Provoz Elektrárny Tušimice bude během směny zajišťovat 26 pracovníků. Na svém místě budou pochopitelně i profesionální hasiči z Elektráren Tušimice a Prunéřov, stejně tak i v Elektrárně Počerady, kde připadá 30 zaměstnanců ČEZ na směnu. Vždy 21 směnařů pak bude sloužit v Elektrárně Ledvice.

Vodní elektrárny a Teplárna Trmice
Ani vodní elektrárna Střekov v Ústí nad Labem nezůstane během Vánoc a na přelomu roku bez obsluhy. Zde se slouží dvanáctihodinové směny a každý den se tak střídají dva pracovníci obsluhy VE Střekov. Jednoho strojníka neblokových zařízení a zároveň hrázného a jezného bude mít na dvanáctihodinové směně i malá vodní elektrárně Želina u Kadaně.

Dodávky elektřiny a tepla budou rovněž každodenně přes vánoční svátky i na Silvestra zajišťovat na čtyři desítky zaměstnanců Skupiny ČEZ, kteří se vystřídají v nepřetržitém provozu v Teplárně Trmice v Ústí nad Labem. A to včetně podnikových hasičů, kteří v případě mimořádných událostí zasahují i ve městě Trmice.


Obr. 2: Na distribuci elektřiny budou dohlížet o svátcích dispečeři ČEZ Distribuce

Pohotovost od drátů až po zásuvky
Štědrovečerní večeři i oslavy konce starého a příchodu nového roku si budou muset nechat ujít i někteří pracovníci poruchové služby, provozní elektrikáři, elektromontéři, dispečeři, operátoři call centra a řada dalších profesí související s distribucí elektřiny. Další desítky pracovníků budou doma držet pohotovost na telefonu. Splnit nároky na bezporuchový provoz distribuční sítě o vánočních svátcích totiž vyžaduje nepřetržitou připravenost pohotovostních čet, které musí okamžitě vyrazit do terénu a odstranit eventuální poruchy na vedení. Proto budou desítky pracovníků dispečinku a poruchové služby v pohotovostním režimu. Téměř 100 jich bude o svátcích dbát na to, aby na severu Čech „nezhasly“ vánoční stromečky a televize s pohádkami. V případě blížící se nepřízně počasí se tyto počty navyšují o další desítky pracovníků.

Zdroj: Skupina ČEZ pro severní ČechyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 12. 03. 2015 v 15:37 zaslal host
Olomoučák
Hoste:Nevíte o čem mluvíte, raději se zdrže komentářů.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PSDR - SDR přijímač, modul
Modul digitálního (SDR) přijímače pro krátkovlnná pásma s výměnným krystalem. Dodáván s krystalem pro pásmo 80m (3,5 MHz)
Skladem od 529 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007