. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Přenos dat elektrickým nebo optickým kabelem
29. ledna 2015 - 2:24 | Pandatron | Přenos dat elektrickým nebo optickým kabelem | Komentářů: 0  

Přenos dat elektrickým nebo optickým kabelem

Moduly push-pull IO-Link master pro PROFINET: přenos dat elektrickým nebo optickým kabelem.

Optické světlovodné kabely se v současnosti prosazují i v průmyslových komunikačních sítích. Přenos dat optickými kabely nabízí mnoho výhod, zvláště v úlohách, kde je třeba přenášet velké objemy dat a s velkými požadavky na dostupnost komunikační sítě, jaké jsou typické např. v automobilovém průmyslu. Uvedení nové push-pull varianty modulů master IO-Link pro Profinet je dokladem toho, že tento trend si dobře uvědomuje i společnost Balluff. Tyto moduly se totiž dodávají s připojením jak pro elektrický, tak i optický kabel.

Pro připojení sběrnicového a napájecího kabelu využívají všechny moduly standard push-pull specifikovaný v doporučení AIDA (Iniciativa automatizace německých výrobců automobilů, Automatisierungsinitiative Deutscher Automobilhersteller). Speciální třetí varianta kombinuje oba světy a nabízí jak optické (SCRJ), tak elektrické (RJ45) push-pull připojení. Zvláště přitažlivou vlastností je to, že tyto moduly mohou být použity pro převod z metalického na světlovodný kabel přímo v I/O modulu, bez potřeby použít dodatečný externí konvertor.

Stejně jako všechny moduly IO-Link master pro ethernetové sítě od společnosti Balluff, také tyto push-pull moduly mají vestavěný displej pro zobrazování informací o stavu modulu a dodatečných diagnostických informací, stejně jako vestavěný komunikační přepínač pro sběrnicovou topologii sítě Profinet. Na osmi portech IO-Link jsou dostupné všechny funkce založené na specifikaci 1.1 IO-Link. Zobrazení aktuálního stavu modulu i všech rozšířených diagnostických informací je uživateli k dispozici také prostřednictvím integrovaného webového serveru.

Zdroj: http://www.balluff.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M66 QUECTEL
Quad-Band GSM/GPRS SMD modul s Bluetooth a rozměry 15,8 x 17,7 mm.
Skladem od 289 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007