. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Soutěž Napájeni sluncem
30. ledna 2015 - 1:52 | Pandatron | Soutěž Napájeni sluncem | Komentářů: 0  

Soutěž Napájeni sluncem

Středoškoláci budou soutěžit vlastnoručně vyrobenými roboty. Soutěž je zaměřena na oblast obnovitelných a alternativních zdrojů energií.

Kdy: 30. ledna od 9hod Kde: Fakulta elektrotechniky a informatiky, porubský areál VŠB-TUO Vysoká školy báňská – Technická univerzita Ostrava (VŠB-TUO) pořádá již XV. ročník soutěže Napájeni sluncem. Celorepublikový turnaj je určen především pro studenty technicky orientovaných středních škol a gymnázií a letos jsou přihlášení soutěžící z více než 100 středních škol z celé ČR, ale i ze Slovenska a Polska. Soutěž je zaměřena na oblast obnovitelných a alternativních zdrojů energií.

Současně s tradiční soutěžní kategorií o nejrychlejšího robota napájeného solárními fotovoltaickými články je organizována soutěžní kategorie o robota s nejnižší spotřebou energie (vodíkové technologie a vodíkové palivové články). Souběžně proběhne soutěž mobilních robotů sledujících vodicí čáru jako zakončení „Robotické ligy" organizované v roce 2014. Všechna klání se konají v nové budově Fakulty elektrotechniky a informatiky v areálu VŠB-TUO v Ostravě Porubě současně se Dnem otevřených dveří fakulty.

V rámci exhibice budou studentům představeny další aktivity týmu, zaměřené na motivaci studentů k dalšímu studiu jak např. „Micromouse", „Postav si svůj CNC stroj", roboti soutěže „Freescale Cup" či autonomní robot pro snímání povrchu odvalů po důlní činnosti „Haldy". Soutěž „Napájeni Sluncem" je každoročním završením dlouhodobé systematické celoroční práce týmu se středními školami.

Hlavní cenou v solární kategorii je malý fotovoltaický ostrovní solární systém, jehož komponenty jsou poskytnuty sponzory soutěže. Nejaktivnější škola v „Robotické lize" získá putovní pohár věnovaný děkanem FEI VŠB - TU Ostrava.

Zdroj: Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava - VŠB-TUOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007