. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Experimenty a demontáž 100GHz osciloskopu LeCroy
14. července 2016 - 7:39 | Pandatron | Experimenty a demontáž 100GHz osciloskopu LeCroy   verze pro tisk

Experimenty a demontáž 100GHz osciloskopu LeCroy

Pokusy a rozebrání špičkového osciloskopu Teledyne LeCroy Labmaster 10-100zi 100GHz, 240GS/s.

V následujícím exkluzivním videu navštíví Shahriar společnost Teledyne LeCroy, aby se blíže podívat na provoz, demontáže a experimenty se špičkovým osciloskopem Labmaster 10-100zi se 100GHz simultánního pásma a 240GS/s real-time vzorkování. Tento přístroj se může chlubit buď jedním 100GHz kanálem, nebo dvěma 33GHz a jedním 65GHz digitalizačním kanálem. Aby toho bylo vůbec možné, využívá přístroj techniku frekvenčního prokládání, vynalezenou a aplikovanou právě společností LeCroy.

Součástí záznamu je podrobný popis blokového schéma i teorie provozu. Včetně hlavní architektury, která tvoří ADC 4 x 80GS/s i trojnásobný systém frekvenčního prokládání. Osciloskop je rovněž rozebrán a podrobně jsou prozkoumány jeho základní funkční systémy, včetně ADC platformy, duálního frekvenčního prokládání (pracujícím na 65GHz) i trojitého frekvenčního prokládání (pracujícího na 100GHz).

Dále nechybí ani praktické experimenty, které mají za cíl prokázat v praktickém měření schopnost osciloskopu digitalizovat signály až do frekvence 100GHz. Jako zdroj signálu přitom poslouží dva nekoherentní lasery. Měřicí rozsah přístroje také umožňuje zachycení 4ps náběžného pulsu z femtosekundového laserového pulsu systémem a vysokorychlostního fotografického detektoru.

V neposlední řadě nechybí ani exkurze do zbylých částí výrobních hal Teledyne LeCroy, kde se přímo v USA montují všechny tyto osciloskopy.

Více informací na: https://www.youtube.com/watch?v=U3w_EWgGQukGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007