. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Majáky rozsvítí mobilní zařízení na veletrhu AMPER 2015

Majáky rozsvítí mobilní zařízení na veletrhu AMPER 2015

Nejenom CES, ale i letošní veletrh AMPER čeká revoluční novinka. Vůbec poprvé bude ve výstavnictví v ČR předvedena nová technologie Bluetooth® SMART Beacons.

Nejenom CES, ale i letošní veletrh AMPER čeká revoluční novinka. Vůbec poprvé bude ve výstavnictví v ČR předvedena nová technologie Bluetooth® SMART Beacons – tedy systém chytrých elektronických majáků, které jsou schopny komunikovat s mobilními zařízeními ve svém okolí a zobrazit na nich cílené nabídky. V době konání veletrhu od 24. do 27. 3. 2015 se tak stane v hale V.

O pilotní ukázkový projekt v takto ucelené komerční podobě se zcela poprvé v ČR postarají společnosti EM Microelectronic (výrobce hardwaru – Bluetooth® SMART Beacon EMBC01), Neogenia (vývojář a provozovatel platformy Spothill) a Terinvest (pořadatel AMPER 2015). Během veletrhu bude prostřednictvím majáků zobrazován vybraný obsah v chytrých zařízeních návštěvníků tak, jak tomu bylo na letošním veletrhu CES v Las Vegas a plánuje se i na největším spotřebitelském veletrhu CeBIT v Hannoveru.

Technologii iBeacon uvedla v roce 2013 společnost Apple jakožto specifikaci standardů pro nízkoenergetické Bluetooth vysílače, tzv. beacony či spoty, které dokáží mobilním zařízením předávat svoje identifikační informace. Bluetooth® SMART Beacons od firmy EM Microelectronic kráčí však ještě podstatně dále, protože kromě zprostředkovaných informací z datového centra dokážou do vašich smartphonů přenést bezdrátově na vzdálenost několika desítek metrů i údaje přímo ze senzorů v jednotlivých Beaconech. Vytvářet vlastní zákaznické aplikace pomocí dodávaných vývojových kitů je velice snadné. Unikátních parametrů EMBC01 bylo dosaženo díky dvěma součástkám s extrémně nízkým příkonem a nízkým napájecím napětím – integrovaným obvodům EM9301 a EM6819.

„V hale V rozmístíme několik desítek majáků EMBC01, které budou sloužit k indoor lokalizaci návštěvníků a k přenosu různých informací do chytrých telefonů či tabletů. Půjde o největší nasazení této technologie v reálném prostředí u nás, byť zatím jen v omezeném rozsahu přenášených informací,“ uvedl Roman Studený, hlavní manažer projektu Spothill společnosti Neogenia. Ke komunikaci se spoty slouží mobilní uživatelská aplikace Spothill, která je kompletně lokalizována pro platformu Android. Verze pro iOS je ve fázi testování a bude uvolněna brzy. Pro přijímání informací musí být mobilní zařízení vybaveno nízkoenergetickým modulem BLE (Bluetooth 4.0) a aplikací Spothill s povolenými notifikacemi spuštěnými na pozadí. „Spoty dokáží zaslat zprávu ve chvíli, kdy se uživatelé dostanou do jejich blízkosti, stráví v jejich okolí určený čas nebo naopak jejich dosah opustí. Rozeznají také opakovanou návštěvu uživatele. Právě kombinace těchto scénářů umožňuje cílit na konkrétní zákaznické skupiny. Aplikace pracuje s uživatelskými preferencemi a jednotlivé nabídky jsou tedy filtrovány na základě informací ukládaných v profilu uživatele,“ upřesnil Roman Studený. Byznys model platformy Spothill je založen na bázi pronájmu jednotlivých spotů. V paušální měsíční částce je kromě samotné technologie spotů zahrnut také jejich servis.

Neogenia od loňského podzimu uskutečnila dvě desítky projektů Spothill se stovkami umístěných spotů, které používají subjekty OC Kotva, pražské Kongresové centrum při muzikálu Mamma Mia či Technické muzeum v Brně. Do dubna letošního roku díky pilotnímu projektu nabízí spoty se spoluúčastí.

Návštěvníkům 23. ročníku největšího mezinárodního veletrhu elektrotechniky, elektroniky, automatizace, komunikace, osvětlení a zabezpečení ve střední Evropě, AMPER 2015, pořádaného společností Terinvest, se tak při průchodu konkrétním místem ozve telefon a v něm se objeví detail nabídky majáku jako například: „Právě jste vstoupili do haly V, kde vystavují firmy z oboru automatizace, zabezpečení, komunikační a měřící techniky.“ Naopak při opuštění signálu spotů bude návštěvník upozorněn třeba na zajímavou promoční nabídku.

Máte zájem dozvědět se podrobné informace o hardwaru – Bluetooth® SMART Beacon EMBC01?

Přijďte si poslechnou prezentaci na seminář Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2015, který se koná 25. 3. od 9.00 do 13.00 hod, BVV, pavilon P, sál P4c,d, 2. Patro. Ing. Petr Slavik z firmy ASICentrum Vás seznámí s Bluetooth® SMART Beacons a s bezdrátovou komunikací s obvody EM Microelectronic, prezentace je v programu zařazena od 10.20-10.50 h. Vstup na seminář je zdarma pouze na základě předchozí registrace na: http://www.dps-az.cz/cs/registrace-soucastky-2015

Každý registrovaný účastník semináře obdrží po ukončení semináře volnou vstupenku na veletrh AMPER 2015.

Kontakt:
PR agency FYI Prague
Pavel Gregor
Mobile: +420 775 196 669
E-mail: pavel.gregor@fyi.cz

Odkazy & Download:
DPS - Elektronika od A do Z
Pozvánka na odborné semináře časopisu DPS Elektronika od A do Z
Elektronické součástky a aplikace @ AMPER 2015GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WiFi moduly WizFi250-H
WiFi moduly WizFi250 přinášejí snadné a rychlé připojení libovolné aplikace do internetu, nebo vytvoření vlastního AP.
Skladem od 640 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007