. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Inovativní magnetické senzory Triaxis
11. března 2015 - 2:22 | Pandatron | Inovativní magnetické senzory Triaxis | Komentářů: 0  

Inovativní magnetické senzory Triaxis

Inovativní magnetický senzor Melexis Triaxis přináší zcela novou technologii pro přesné určení polohy magnetu.

Melexis Triaxis® je ochrannou známkou inovativní technologie magnetického senzoru. Obvody na svém čipu integrují zcela novou generaci zpracování signálu s rozšířením pro funkci autodiagnostiky a detekce vychýlení magnetu ze své osy.

Společnosti Melexis se tak podařilo vyvinout magnetický snímač, schopný měření magnetického pole jediným senzorem ve třech jeho osách. Díky technologie Triaxis je však možné měřit pozici magnetu s velmi vysokou přesností. Obvody mohou být použity k měření rotačního, lineárního i 3D posunu, jakož i smyslu proudu vedoucího v drátu. Obvody přitom vycházejí z měření magnetického pole pomocí Hallovy technologie, ovšem s rozšířením pomocí patentované technologie, známé jako „Integrated Magnetic Concentrators“ nebo IMC.

Nanesením patentovaného magnetický filmu na povrchu snímače a použití specifického matematického vzorce na výsledný signál lze se stejným snímačem měřit magnetické pole ve 3 osách (X, Y, Z) či provést jeho aplikaci na magnetickou indukci. Konvenční Hall senzory (například i včetně programovatelných lineárních snímačů Hall - MLX90215 od téhož výrobce), jsou přitom citlivé na magnetický tok pouze v 1 ose, směřující přes senzor.

Základní vlastnosti:

  • Triaxis® Magnetometer (BX, BY, BZ)
  • Robustní technologie snímání polohy se zpracováním signálu na čipu
  • Vysokorychlostní sériové rozhraní (SPI kompatibilní - Full Duplex)
  • Rozšířené funkce pro autodiagnostiku
  • 5V a 3,3V kompatibilní
  • Vysoká odolnost proti prachu a nečistotám
  • Tolerance k vychýlení sestavy
  • Podpora i levných magnetů
  • Dostupné jako samostatný čip, nebo v provedení SO-8 a TSSOP-16

Senzory řady Triaxis jsou přitom velmi malé, schopné provozu i při vysokých teplotách a přímo na svém čipu mohou zahrnovat obvody sofistikovaných komunikačních rozhraní. Díky snímání magnetického pole však odpadá fyzický kontakt, čímž se v praxi zcela eliminuje mechanické opotřebení jednotlivých dílů pro prakticky neomezenou životnost. Rovněž jsou takové snímače díky tomu odolné i proti nečistotám, prachu, vlhkosti či vniknutí oleje, což je ideální pro použití v náročném prostředí, jako jsou osobní a nákladní automobily, zemědělské stroje a zařízení či průmyslové systémy. Patentovaná technologie Melexis Triaxis také do jisté míry toleruje magnetický nesoulad, čímž konstruktérům dále zjednodušuje samotný návrh zákaznických systémů. Obvody jsou plně programovatelné v aplikaci, což dává možnost použití prakticky libovolných (levných) magnetů a pouhou úpravou software je možné z jediné mechanické konstrukce vyrobit celou řadu různých senzorů. Samotné obvody pak obsahují i základní diagnostické funkce, což je ideální pro oblast bezpečnostních produktů například při řízení mechanických strojů.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Triaxis General DescriptionGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M75 QUECTEL
Dual-Band GSM modul provedení SMD, pouze pro SMS služby
Termín nepotvrzen od 275 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007