. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Magnetická smyčková anténa pokaždé trochu jinak
13. března 2015 - 9:10 | Pandatron | Magnetická smyčková anténa pokaždé trochu jinak | Komentářů: 0  

Magnetická smyčková anténa pokaždé trochu jinak

Kniha je příkladem účelného propojení teorie a praxe. Dvojice autorů vytvořila ideální tvůrčí podmínky pro vznik monografie, která propojuje teoretické i praktické pohledy na tuto nejstarší, byť zdánlivě moderní anténu.

Dvojice autorů, z níž každý na popisovanou problematiku pohlíží trochu jiným úhlem pohledu, vytvořila ideální tvůrčí podmínky pro vznik monografie, která propojuje teoretické i praktické pohledy na tuto nejstarší, byť zdánlivě moderní anténu.

První kapitola knihy je exkurzem do teoretické podstaty magnetických antén. Shrnuje vše, co by hlou-bavý čtenář musel dohledávat jinde. Na konkrétním příkladu, krok po kroku, provádí teoretický návrh a výpočet magnetické smyčkové antény.

Druhá kapitola jsou praktické pohledy a zkušenosti technika, který MLA vyvíjí a dotáhl je až do komerční podoby. Autor zde upozorňuje na vlastní chyby a omyly, kterým by se měli konstruktéři home made MLA raději vyhnout.

Třetí kapitola shrnuje praktické zkušenosti a nezávislé hodnocení dvou desítek českých, slovenských a německých radioamatérů, kteří měli příležitost se s výrobky BTV osobně seznámit.

Čtvrtou kapitolu tvoří obrazová část, která soustřeďuje fotografie, které dělají tuto knihu zajímavým titulem, který nemá žádný přímý ekvivalent, nejen v ČR.

Pátou část knihy tvoří firemní katalogové listy a texty návodů komerčně vyráběných MLA.

Šestá kapitola jsou literární odkazy a seznam aplikovaných průmyslových vzorů a užitných vzorů.

Okamžitě po otevření knihy je zřejmé, že zpracované téma může oslovit radioamatéry nebo i profesionály, kteří nemají možnost na svém stanovišti realizovat plnorozměrné antény a přitom se nechtějí spokojit s kompromisním řešením. Kniha jistě bude zajímavá pro každého kdo se zabývá mobilním rádiovým provozem nebo provozem z přechodných stanovišť. Magnetická smyčková anténa zkonstruovaná podle zásad v této publikaci uvedených bude při vysílání jen o několik dB slabší proti plnorozměrné anténě. Při příjmu nebude handicap žádný, spíš naopak, vysoká selektivita magnetické smyčkové antény pomůže horším přijímačům. Jediná nevýhoda proti klasic-ké anténě je nutnost častého přelaďování způsobená vysokým činitelem jakosti Q. To je daň, kterou si vybrala fyzika za zmenšení rozměrů antény.

Publikace by neměla chybět v žádné knihovně radioamatéra. Rozhodně je lepší mít všechny informace o magnetické smyčkové anténě na jednom místě v jedné knize a od autorů o kterých víme, že problematice věnovali část svého života, než shánět „zaručené plánky” na Internetu.

Odkazy & Download:
Domovská stránka nakladatelství BEN
Magnetická smyčková anténa pokaždé trochu jinak
GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007