. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Referenční návrh konvertoru obrazového streamu
13. červenc 2016 - 7:20 | Pandatron | Referenční návrh konvertoru obrazového streamu | Komentářů: 0  

Referenční návrh konvertoru obrazového streamu

Referenční návrh od společnosti Altera řeší současnou potřebu nejednotnosti formátů obrazových streamů a přenosových rozhraní.

Altera nabízí referenční design konvertoru obrazových dat - UDX poskytuje dvoukanálovou, vysoce kvalitní up-, down-, a cross-konverzi ve standardním a HD rozlišení video-streamů v prokládaném nebo progresivním formátu. Součástí je rovněž menu na obrazovce (OSD) a podpora aktivního rozboru formátu. Referenční design vychází z ověřeného hardwaru a ukázková aplikace je dostupná prostřednictvím lokálních Altera aplikačních inženýrů (FAE).


Obr. 1: Blokové schéma referenčního návrhu

Blokové schéma konstrukce konvertoru obrazových streamů je uvedeno na obrázku 1 a podporuje převod formátů dvou kanálů videa. Vstupem je videa-stream na sériovém digitálním rozhraní (SDI) nebo DVI (Digital Visual Interface), který dokáže pracovat jak ve standardním rozlišení (SD), tak i vysokém rozlišení (HD), nebo 3G-SDI (full HD). Převedený obraz je smíchán a zobrazen přes uživatelsky konfigurovatelný výstup typu SDI, DVI, nebo HDMI (High-Definition Multimedia Interface). Je třeba říct, že aplikace využívá patentované procesy společnosti Altera a to jak pro SDI, tak i pro další funkce zpracování videa a obrazu.


Obr. 2: Ukázková aplikace společnosti Altera

Konverze obrazový dat je běžně užívanou funkcí v různých systémech přenosové infrastruktury, jako jsou servery, switche, Head-End kodéry či specializované studiové aplikace zobrazení. Potřeba konverze obrazových formátů je přitom podmíněna množstvím rozlišných dat vstupních streamů i samotných rozhraní, která musí být převedena do HD, nebo jiného rozlišení, než mohou být dále kódovány, zobrazeny nebo uloženy.

Více informací naleznete v aplikační poznámce: Design Guidelines for 100 Gbps - CFP2 Interface

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Přehled distributorů a kontaktů
Altera Ships Lowest Power FPGAs with 6.375-Gbps Transceivers

Design Guidelines for 100 Gbps - CFP2 Interface
Stratix IV FPGA: High Density, High Performance AND Low Power
Format Conversion Reference Design (UDX)GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232F - převodník USB-UART, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB-UART pro vývoj a malosériovou výrobu.
Skladem od 290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007