. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Šifrování dat přímo z telemetrické stanice
20. března 2015 - 3:06 | Pandatron | Šifrování dat přímo z telemetrické stanice | Komentářů: 0  

Šifrování dat přímo z telemetrické stanice

Telemetrická stanice WAGO PFC200 zajišťuje bezpečný přenos dat o výkonu z generátorů energie z obnovitelných zdrojů do velínu.

V moderních elektrických sítích mají provozovatelé přenosových sítí mimo jiné za úkol udržovat stabilitu elektrické sítě. Dosahují jí tak, že do elektrické sítě dodávají regulační výkon, který obvykle získávají z generátorů energie z obnovitelných zdrojů. Jakmile generátor přenáší do velínu chybné nebo pozměněné údaje o výkonu, nastávají provozovatelům přenosových sítí při této regulaci problémy.


Obr. 1: Šifrování dat přímo z telemetrické stanice

Aby takovým záměrným manipulacím zamezili, výrazně zvýšili své požadavky na šifrování dat přenášených telemetrickou technikou: dodavatele teď vyzývají k tomu, aby data přenášená přímo z telemetrie šifrovali. Společnost WAGO pro tento účel nabízí řešení, které dokáže eliminovat nezabezpečené spojení po síti Ethernet mezi procesorovým modulem a VPN routerem: Prostředí systému Linux® v telemetrické stanici WAGO PFC200 umožňuje implementovat bezpečné šifrovací technologie využívající protokoly SSL/SSH. Přímo z procesorového modulu tak lze vytvořit spojení IPsec nebo Open VPN, jímž se odesílají šifrovaná data. V modulu jsou rovněž integrovány další funkce jako Dual LAN. Kromě bezpečnostních funkcí nabízí platforma PFC také přenos nezávislý na konkrétním protokolu. Různá účastnická zařízení tak lze připojit například prostřednictvím protokolů IEC 60870/61850, Modbus TCP/RTU nebo PROFIBUS.

Provozovatelům poolů neboli virtuálních elektráren nabízí společnost WAGO procesorový modul PFC200 s platformou Linux® jako kompletní řešení ve skříňovém rozvaděči se vstupními/výstupními skupinami, relé, síťovým zdrojem a řadovými svorkami. Skříňový rozvaděč se instaluje přímo na místo výroby energie – tedy například k větrné elektrárně nebo kogenerační jednotce.

Zdroj: WAGOGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA48
Univerzálním a bohatě vybavený vývojový kit s obvodem ATmega48 společnosti ATMEL je vhodný jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 755 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007