. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Hnutí Úsvit bojuje proti dalšímu energetickému tunelu

Hnutí Úsvit bojuje proti dalšímu energetickému tunelu

Díky tomu, že hnutí Úsvit bojuje v Poslanecké sněmovně, se nám podařilo, že MPO přeci jenom začalo jinak uvažovat o těch nejhorších bodech jinak.

V souvislosti s dnes projednávanou novelou energetického zákona, kterou můžete online sledovat i prostřednictvím našeho webu, se nám podařilo získat vyjádření Hnutí Úsvit. Předseda poslaneckého klubu Marek Černoch shrnuje základní body, kvůli kterým dnes schválení důležité novely nepodpoří:

"Díky tomu, že hnutí Úsvit bojuje v Poslanecké sněmovně, se nám podařilo, že MPO přeci jenom začalo jinak uvažovat o těch nejhorších bodech jinak. Bohužel jedna věc je stanovisko MPO a jiná věc je, jak budou hlasovat poslanci."

Některé pozměňovací návrhy jsou otřesné.

1. solární elektrárny - snad největším tunelem je možnost formálně dělit solární elektrárny na menší tak, aby dosáhli osvobození od solárních poplatků. To nás bude stát 34 miliard korun, které zaplatíme v cenách energií. Ano, zde MPO přiznalo, že je to špatně a dalo negativní stanovisko. Nicméně pořád tu máme otazník, protože o problému budou hlasovat dneska poslanci.

2. věcná břemena - jedná se o věcná břemena pod plynovody a rozvodnými sítěmi. Jejich vypořádání by mohlo stát až 20 miliard korun. Zde nám MPO také dalo za pravdu, nicméně opět budou rozhodovat poslanci.

Je to celkové 54 miliard, které jsme měli v následujících letech zaplatit energetickým firmám na cenách energií. Díky tomu, že se my jako hnutí Úsvit bijeme za nízké ceny, MPO nám dalo za pravdu. Jiná věc je, jak budou hlasovat poslanci.

Pak jsou tady ale problémy, u kterých MPO není ochotno přiznat svojí chybu, ačkoli jsou naprosto zřejmé. Rozbije se totiž systému kontroly cen energií.

1. Pokuty - šly dolů. za porušení zákona a neoprávněné čerpání podpory jsou směšně nízké. Za milionové podvody může firma dostat pokutu do 50 tisíc korun.

2. Podvody - těch enormně přibude. Za podvody s dotacemi pro solární elektrárny například nepůjde ani odebírat licence.

3. Nezávislost ERU - klesne na nulu. ERU bude naprosto politizován. Už nebude nezávislý orgán, který by kontroloval nízké ceny energií.

Z Těchto důvodů hnutí Úsvit novelu energetického zákona nepodpoří !

Autor: Marek Černoch, předseda poslaneckého klubuGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (2):

Zobrazit starší 30 dnů (2)...

host
2. Dne 22. 08. 2015 v 20:09 zaslal host
a co skutečné tunely?
například nově prolobované měření každé fáze zvlášť u výroben, prý je tato ČEZká specialita v souladu s EÚ.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
M10 QUECTEL
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul M10 firmy QUECTEL, GPRS Class 12, TCP/IP
Termín nepotvrzen od 395 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007