. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Akademie programování
28. dubna 2015 - 5:05 | Pandatron | Akademie programování | Komentářů: 0  

Akademie programování

Nezaměstnanost mladých v Evropské unii se v tuto chvíli pohybuje kolem 21 %. Akademie programování proto učí stovky českých dětí programovat.

Nezaměstnanost mladých v Evropské unii se v tuto chvíli pohybuje kolem 21 %. I přesto Evropská komise odhaduje, že do roku 2020 bude v EU chybět 825 000 pracovníků s kvalifikací v oboru informačních technologií (ICT). Základní znalost programování se navíc stává běžným požadavkem na řadu pracovních pozic i mimo obor IT. Podle průzkumu společnosti Microsoft mezi českými HR manažery již dnes dvě pětiny personalistů řadí pokročilé ICT dovednosti jako základy programován mezi důležité předpoklady pro získání zaměstnání.

Microsoft ve spolupráci s Czech ICT Aliance, Czechitas a Nadací Charty 77 Konto Bariéry proto zahájil projekt Akademie programování. Projekt si klade za cíl jednoduchou a hravou formou ukázat studentům základních, středních i vysokých škol, že programování není tak složité, jak na první pohled vypadá, a jeho základy se díky moderním nástrojům dokáže naučit doslova každý – i ti nejmenší na prvním stupni základních škol.


Obr. 1: Úvodní stránka Akademie programování

„I přesto, že jde v této fázi o pilotní projekt, který nebyl spojen s žádnou významnou marketingovou kampaní, zapojilo se 25 českých škol z řad ZŠ, SŠ i VŠ, které během tří měsíců nabízí více než 700 dětem a studentům desetihodinové workshopy zaměřené právě na kódování,“ hodnotí projekt Lenka Čábelová, tisková mluvčí a manažerka CSR aktivit společnosti Microsoft.

Kurzy probíhají pod vedením proškolených učitelů nebo odborných lektorů Akademie programování jako součást klasické výuky nebo formou odpoledních kroužků. Prostřednictvím moderních nástrojů, jež jsou zdarma ke stažení na internetu (KODU, TouchDevelop a Visual Studio), se žáci zdarma naučí programovat hry a aplikace pro mobilní telefony, počítače a tablety. Vše snadnou a zábavnou metodou.

„Projekt Akademie programování nás zaujal svou podstatou přiblížit principy programování doslova komukoli. Ve vývojovém prostředí TouchDevelop a KODU jsou příjemnou formou odhaleny principy, které se skrývají za základními stavebními kameny vývojářských programů a tvorba aplikací pro dotyková zařízení tak už není pro naše žáky žádné nesrozumitelné tajemství,“ říká Blažej Grznár, ICT koordinátor ze Střední školy technická v Mostě.

Školám, které by se chtěly do projektu ještě zapojit, Microsoft rád poskytne na vyžádání připravené výukové tutoriály. Ty jednoduchou formou učitele navedou, jak vnést bez dlouhých příprav do školních lavic inovaci, která bude děti bavit a usnadní jim uplatnění na budoucím trhu práce. Pro ostatní bude připraven e-learning Kód za kódem, který bude v blízké době k dispozici na www.akademieprogramovani.cz.

Pokud se chcete se zástupci Microsoftu a dalších partnerů Akademie programování potkat osobně, pak navštivte programovací dílnu na 55. Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve ve Zlíně (29. 5. – 4. 6. 2015). Účastníci se mohou těšit na ukázku a vyzkoušení her, které naprogramovaly právě děti v rámci Akademie programování, výuku základů programování, ale také na řadu zajímavých soutěží o pěkné ceny.

Jako součást kampaně na podporu programování mezi mladými lidmi vzniklo i nové video: https://youtu.be/OEJaVl4B2FM. Více informací o celém projektu naleznete na www.akademieprogramovani.cz a Facebookových stránkách.

Zdroj: Akademie programováníGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007