. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Termokamery zvýšily standardní rozlišení na 4 násobek

Termokamery zvýšily standardní rozlišení na 4 násobek

Profesionální termokamery dle typu použití standardně pracují s termografickým senzorem, který má rozlišení od 4 800 pixelů až po 76 800 pixelů.

Profesionální termokamery dle typu použití standardně pracují s termografickým senzorem, který má rozlišení od 4 800 pixelů až po 76 800 pixelů. Vyšší detaily termografických snímků však znamenají větší bezpečnost pro pracovníky i snazší a rychlejší odhalení teplotního přetížení. Nové nejvyšší modely termokamer využívají technologie z klasických digitálních fotoaparátů a poskytují díky tomu navýšení rozlišení až 4 násobek, tedy až 307 200 pixelů.

Uvedená technika navýšení rozlišení je zajištěna vytvořením čtyř snímků identické situace za sebou, kdy dojde k posunu snímače o polovinu pixelu v dalších třech směrech. Tím se vykryjí mezery mezi jednotlivými snímanými body a konečný termografický snímek se sestaví v jeden s rozlišením 640 x 480 bodů. Tuto inovaci přináší nové termokamery Fluke s modely TiX560 a TiX520.

Nové kamery jsou vybaveny displejem se stejným rozlišením, tedy 640 x 480 bodů, který přesně odpovídá pořizovaným záznamům, aby je bylo možné analyzovat přímo v terénu a v plném detailu bez nutnosti dalšího zvětšování. K tomu pomáhá i velikost displeje 5,7“ (ve srovnání se současnými 3,5“ a 320 x 240 bodů) a jeho dotykové ovládání.

Pohodlné pořizování záznamů umožňuje otočný objektiv, který zaměří situaci v rozsahu 180° při souběžném natočení displeje k uživateli. Pro specifické potřeby lze volitelně využít širokoúhlý objektiv nebo teleobjektiv. Technologie LaserSharp® zajistí zaostření na požadovaný měřený předmět a v těchto modelech umí navíc i měřit vzdálenost od objektu, zaznamenat ji do termosnímku a také se využívá jako laserové ukazovátko.

Termokamery jsou vybaveny očekávanými funkcemi pro zobrazení, jako jsou prolínání termálního a reálného obrazu IR Fusion™ a AutoBlend™ nebo obraz v obraze (PIP). Zobrazení nabízí celkem 16 barevných palet, 8 standardních a 8 speciálních palet Ultra Contrast™. K termosnímkům lze pořizovat i hlasové záznamy a dodatečné fotografické poznámky, které mohou upřesnit okolnosti měření, případně umístění měřeného objektu. Záznam videa je možný jak ve standardním viditelném spektru (.avi), tak i v radiometrickém zobrazení (.is3).

Mezi praktickou výbavu patří LED svítilna pro snímání nebo videozáznam měřené oblasti i za zhoršených světelných podmínek. Vestavěný digitální fotoaparát pak disponuje rozlišením 5 megapixelů a umožňuje 2x, 4x nebo 8x digitální zvětšení.

Radiometrické soubory (.is2, .is3) lze upravovat ve zdarma dodávaném softwaru Fluke SmartView pro analýzu termografických snímků. Ten se využívá i pro živý přenos videa z kamery přes USB kabel nebo bezdrátově přes WiFi. Bezdrátového přenosu, tentokráte přes Bluetooth LE, se využívá i při komunikaci s aplikací Fluke Connect v mobilním telefonu, tabletu nebo notebooku.

Jedna lithium-iontová baterie poskytuje kameře až 3 hodiny nepřetržitého provozu a součástí dodávky jsou dvě, včetně nabíječky pro obě baterie zároveň.

Rozdíly mezi TiX560 a TiX520 jsou v rozsahu měřených teplot, první z nich je schopna měření od -20 °C do +1200 °C a druhá od -20 °C do +850 °C. Oba modely jsou dostupné s obnovovací frekvencí 60 Hz nebo 9 Hz a TiX560 navíc nabízí dálkové ovládání pro měření ve specifických situacích.

Společnost Fluke, založená v roce 1948, je významný světový výrobce kompaktních profesionálních elektronických měřicích přístrojů. Zákazníky společnosti Fluke jsou technici, konstruktéři, elektrikáři a metrologové, kteří instalují, vyhledávají poruchy a spravují průmyslové elektrické a elektronické vybavení nebo kalibrační procesy.

Další informace o přístrojích Fluke a aplikacích a pomoc s vyhledáním nejbližšího distributora lze získat na webových stránkách společnosti Fluke na adrese http://www.fluke.cz.

Zdroj: FlukeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (1):

Zobrazit starší 30 dnů (1)...

host
1. Dne 15. 05. 2015 v 21:21 zaslal host
Bez titulku
jde si udelat ten sensor ? zbytek uz je hracka


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ110SR - RS232
Převodník TCP/IP <-> RS232 s konektory RJ45 i D-Sub
Skladem od 730 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007