. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
ČTÚ podpořil experimentální vysílání T-DAB+
8. června 2015 - 5:19 | Pandatron | ČTÚ podpořil experimentální vysílání T-DAB+ | Komentářů: 0  

ČTÚ podpořil experimentální vysílání T-DAB+

Český telekomunikační úřad umožnil pro experimentální účely spustit zemské digitální rozhlasové vysílání v systému T-DAB+.

Český telekomunikační úřad umožnil pro experimentální účely spustit zemské digitální rozhlasové vysílání v systému T-DAB+ na vysílači Praha-město s vysokým vyzářeným výkonem 20 kW. ČTÚ rozhodl o vydání individuálního oprávnění k využívání bloku rádiových kmitočtů 12C. Individuální oprávnění je v souladu s platnou legislativou omezeno na dobu jednoho roku. K ukončení experimentálního vysílání ale může dojít kdykoliv i před termínem uplynutí platnosti doby vydaného oprávnění.

Operátor ve spolupráci s Českým rozhlasem bude testovat a ověřovat fyzikální vlastnosti šíření rádiových vln z vysílače velkého výkonu především v prostředí husté městské zástavby. Jedná se o první experimentální vysílání T-DAB+ takovéhoto rozsahu. Získané informace a zkušenosti budou následně využitelné pro efektivní plánování budoucích vysílacích sítí pro šíření T-DAB+.

Nová technologie povede ke snížení nákladů na distribuci signálu a je zároveň šetrnější k rádiovému spektru. Platforma tak nabídne i prostor pro větší počet dostupných rozhlasových programů.

Experimentální vysílání není určeno pro komerční účely, může být v průběhu experimentu přerušováno, nebo bude docházet ke změnám technických parametrů vysílání.

Zdroj: ČTUGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007