. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Chcete zrychlit na Long Term Evolution? S moduly Quectel už můžete...

Chcete zrychlit na „Long Term Evolution“? S moduly Quectel už můžete...

Výrobce Quectel Vám poskytuje svůj první vysokorychlostní modul EC20, se kterým můžete na vlastní kůži změřit síly. Na tomto modulu pracovalo více než deset měsíců přes padesát vývojářů.

Chtěli bychom se s Vámi podělit jak o parametry tak o tipy, které Vám mohou u tohoto modulu ulehčit práci, to je náš největší bonus k prodeji modulů od výrobce Quectel.

Zaujímá Vás kompatibilita s předchozími moduly?
Modul
EC20 vychází z řad modulů GPRS, modulu M10 a UMTS modulu UC20. Tyto moduly se dají na desku plošných spojů připravit tak, aby byla zaručena variabilita a možná záměna v případě, pokude chcete mít k dispozici pouze jednu desku, ale vícero řešení pro uživatele.

Trocha teorie k praxi..
O LTE se mluví už nějaký ten pátek, víte ovšem, že pilotní LTE bylo v ČR spuštěno v polovině roku 2012? Od té doby do dnešního dne bylo zprovozněno dalších cca 18500 buněk. Ovšem k pokrytí celého území je zapotřebí více než dvojnásobný počet vysílačů. Jeden LTE vysílač (800MHz) však zvládne až šestinásobek pokrytí území oproti jednomu UMTS vysílači (2100MHz). Protokol LTE je od začátku na rozdíl od UMTS psán jako vysokokapacitní s rychlou odezvou. První fáze pokrytí se rovná rychlostem uplink/downlink UMTS, až bude dosaženo téměř 100% pokrytí tak bude zahájena druhá fáze, která bude opravdu zrychlovat až na momentální teoretické rychlosti 172,8Mbps (downlink) a 57,6Mbps (uplink).

Pojďme se podívat na frekvence

V současnosti jsou funkční 4 pásma a to na frekvencích 800/900/1800/2100MHz, v pásmu 2600MHz se zatím nic nevysílá. EC20 zvládne všechna tato pásma. EC20 bude vyráběn ve 2 verzích a sice EC20-E (tato verze bude určena pro použití v Evropě) a EC20-A (tato verze bude určen pro použití v USA). Víte, že v USA bylo schváleno pásmo 1559 až 1610 MHz, které má podle měření rušit GPS signál v pásmu 1525 až 1559 MHz?

A konečně výhody modulu

  • Bezesporu a po zkušenostech s Vámi LCC pouzdro, možnost osazení ručně i strojově
  • Modul není nejmenší na světě, ale patří mezi nejmenší LTE moduly na světě, v modulu je implementován GPS/GLONASS přijímač
  • Podporuje technologii MIMO – multiple-input multiple-output (více vstupů více výstupů), jedná se o multi-antenní komunikační systémy
  • S modulem EC20 můžete pracovat přes UBS port a to jak pod Windows, tak Linux a v neposlední řadě i Android.

Poslední dobou diskutovaný eCALL
Modul EC20 podporuje i „nouzové volání“. V době psaní tohoto článku bylo rozhodnuto, že eCall bude povinný v nových dopravních prostředcích od dubna 2018. Nicméně výrobce Quectel již je připraven a má tento systém podporován téměř ve všech svých modulech.

S funkcí eCall souvisí ještě několik dalších výhod a funkcí v modulu např.

  • Nízká spotřeba proudu
  • Vysoký výkon RF a vysoká citlivost <-108.5dBm
  • Fimware lze vzdáleně aktualizovat - DFOTA (firmware over the air)

První inženýrské vzorky modulu EC20 budou dostupné v nejbližších dnech. V případě zájmu kontaktujte prosím společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Chcete zrychlit na „Long Term Evolution“? S moduly Quectel už můžete...
SOS webinar: Move your GSM application to higher level with Quectel M95
Moduly EC20 QUECTELGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
GPS-320FW
Kompletní GPS přijímač se ziskovou anténou a komunikačním rozhraním RS232 / TTL.
od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007