. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zpracování elektra vede v Jihlavě
24. června 2015 - 6:29 | Pandatron | Zpracování elektra vede v Jihlavě | Komentářů: 0  

Zpracování elektra vede v Jihlavě

Jihlavský závod na zpracování elektra mezi nejúspěšnějšími českými firmami.

Česká společnost Enviropol v loňském roce v Jihlavě spustila technologicky nejmodernější závod na zpracování elektroodpadu v Evropě. Hned letos se jí podařilo dosáhnout významného úspěchu, když byla sdružením CZECH TOP 100 vybrána mezi 70 nejzajímavějších firem, které představuje projekt Mapa úspěchu.

Do exkluzivní společnosti projektu Mapa úspěchu dokumentujícího přední české firmy se nyní zařadila i firma Enviropol, která v Jihlavě provozuje linku na zpracování vysloužilého elektroodpadu. Jihlavský závod je co do použitých technologií vůbec nejmodernější linkou ve střední Evropě. Technologie umožňují bezmála třikrát větší výkon, než mají běžné zpracovatelské stroje, ale i vysokou výtěžnost a čistotu výstupních materiálů.

„Neustále hledáme možnosti maximálního využití elektrospotřebičů. Maximum představuje 100 %, což je prakticky nemožné, ale nyní jsme již na 95% využití všech materiálů obsažených v elektru a chceme jít ještě dál. Vzhledem k tomu, že spotřebiče se vyvíjí zhruba pětkrát rychleji, než zpracovatelský průmysl, čeká nás v podstatě nekonečné zdokonalování,“ říká Robert Klobučník, ředitel společnosti Enviropol.

Ačkoliv linka zpracovává především drobné spotřebiče, jako jsou například audio a video přehrávače, drobné počítačové vybavení či tiskárny, dokáže zrecyklovat i spotřebiče velikosti pračky či sporáku. Součástí linky je i ruční demontáž CRT televizí, na které se podílejí osoby se sníženou zdravotní způsobilostí.

Ojedinělé jsou i kapacitní možnosti linky. Za jedinou hodinu dokáží s její pomocí zaměstnanci zpracovat až 4 tuny elektroodpadu a při maximálním výkonu je linka schopna za rok proměnit na dále zpracovatelné druhotné suroviny až 21 000 tun elektrospotřebičů. To odpovídá váze více než 1 milionu klasických CRT televizorů. Kromě vysoké kapacity a moderních technologií linka splňuje přísné ekologické, bezpečnostní a legislativní požadavky.

O projektu Mapa úspěchu
Mapa úspěchu je dokumentární projekt sdružení CZECH TOP 100, který představuje unikátní příběhy 70 českých společností, které popisují jejich cestu za podnikatelským úspěchem. Formou krátkých příběhů se profily zajímavých firem objevují v České televizi, Českém rozhlase a na stránkách Deníku. Záštitu nad projektem převzali prezident České republiky Miloš Zeman a ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek.

Enviropol s.r.o., je společnost, která se v České republice od roku 2009, kdy byla založena, zabývá zpracováním elektroodpadu a jeho zpětnou distribucí pro další využití. Společnost pracuje s nejmodernějšími technologiemi v oblasti zpracování drobného elektrozařízení s cílem zvýšit efektivitu recyklačního procesu a získat maximální množství materiálu k materiálovému využití. Enviropol se dále zabývá rozvojem a optimalizací zpracovatelského procesu.

Zdroj: Mapa úspěchu, Enviropol s.r.o.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
XPort XE
Síťový převodník řady Xport, integrovaný do konektoru RJ45
Skladem od 850 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007