. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Tipy, jak v krizové chvíli prodloužit výdrž baterie

Tipy, jak v krizové chvíli prodloužit výdrž baterie

Léto už klepe na dveře a přímo vybízí k tomu, strávit co nejvíc času v prostředí mimo kancelář.

Léto už klepe na dveře a přímo vybízí k tomu, strávit co nejvíc času v prostředí mimo kancelář. Pokud to vaše pracovní náplň a váš zaměstnavatel dovolí, můžete pod modrou oblohou spokojeně strávit i část pracovního dne. Práce na vzduchu s sebou ale nese i některé nevýhody, jako například problém s dobíjením baterie v notebooku.

Dnešní byznysové notebooky nabízejí již dostačující výdrž baterie na celý pracovní den. Ultralehký Portégé Z30-B od Toshiby vydrží v provozu podle konfigurace i více než 14 hodin a oddělitelný model Z20t od stejného výrobce může pracovat dokonce 16 hodin v kuse! To ale samozřejmě platí pouze v případě, že nezapomenete notebook před cestou ven plně nabít.

Jak se tedy vypořádat se situací, kdy potřebujete dokončit důležitou prezentaci a ukazatel stavu baterie výstražně oznamuje, že se blíží čas jejího vybití? Máme pro vás několik tipů, jak získat těch několik desítek cenných minut, nutných pro dopsání, odeslání a uložení vaší několikahodinové práce.

Cílem těchto dočasných opatření je získat čas pro dokončení projektu, na kterém aktuálně pracujete.

To samozřejmě neznamená, že by se úroveň nabití baterie zvýšila, ale naučíte se ji využívat efektivněji. Pro tento účel můžete snížit spotřebu energie svého zařízení a získat tak několik minut práce k dobru.

Přepněte notebook do úsporného režimu.
Různé druhy práce na počítači kladou rozdílné nároky na práci hardwaru. Hraní her spotřebuje více energie než psaní v textovém souboru. Moderní notebooky mají proto možnost vybrat si z různých režimů. Jejich nastavení hledejte v ovládacích panelech.

Povypínejte nepoužívaná zařízení.
Vypnutá zařízení nespotřebovávají žádnou energii. To je jednoduché tvrzení, které si ale často během hektického dne málokdo uvědomí. Můžete například vypnout optickou mechaniku, vypojit exterení disk či myš. Pokud v daný moment nepoužíváte ani bezdrátovou komunikaci typu Wi-Fi, Bluetooth nebo 3G, zkuste je rovněž dočasně deaktivovat.

Nastavení displeje
Spotřeba displeje notebooku je také velmi vysoká. Velmi jednoduše ji snížíte ztlumením jasu displeje. Pokud se zrovna nenacházíte v temném prostředí, můžete rovněž vypnout podsvícení klávesnice. Pokud víte jak na to, můžete také snížit rozlišeníDále lze snížit rozlišení displeje a vypnout veškeré audio systémy.

Vypněte nepotřebné aplikace a maximálně zjednodušte svou práci.
Multitasking je při dnešním pracovním tempu velká vyhoda, je to ale také velký žrout energie. Při práci bez připojení do elektrické sítě byste to měli mít na paměti. Mějte spuštěné pouze ty aplikace, které skutečně používáte. Snažte se svou práci co nejvíce zjednodušit.

Péče o baterii
Jedním z největších nepřátel baterie je vysoká teplota. Chraňte svůj notebook před přehříváním a přímým slunečním světlem. Při použití dbejte na dodržení dostatečného prostoru pro proudění vzduchu, které slouží ke chlazení celého přístroje. Ventilační otvory nikdy nezakrývejte. Velmi často je tato oblast zanesena vrstvou prachu a špíny, proto byste čas od času měli požádat servisního technika o její vyčištění.

Koupě nového zařízení
Uvažujete-li o koupi nového notebooku, soustřeďte se při výběru i na výdrž baterie. V současné době jsou ve středu pozornosti zařízení 2 v 1, která nabízejí jak pohodlí při práci s notebookem, tak velkou mobilitu a nové možnosti v podobě oddělitelného tabletu. Novinkou na českém trhu je již zmiňovaný Toshiba Portégé Z20t, který obsahuje baterii jak v tabletu, tak v klávesnicové části.

Ideální pro práci ve venkovním prostředí je jeho matný IPS displej a hlavně především velká výdrž baterie. V režimu tabletu vydrží v provozu až 8 hodin, v režimu notebooku je to až neuvěřitelných 16 hodin, tedy dva pracovní dny. Výbornou efektivní vychytávkou je způsob spotřeby energie, kdy se nejdříve vybíjí baterie v dokovací stanici a tablet tak zůstává co nejdelší dobu plně nabitý a připravený k následnému oddělení a samostatnému používání. Při dobíjení se naopak nejprve dobíjí baterie v tabletu.

Toshiba Corporation, společnost řazená do žebříčku Fortune Global 500, své působení v oblasti pokročilé elektroniky, elektrických spotřebičů a systémů člení do pěti strategických oblastí: Energy & Infrastructure, Community Solutions, Healthcare Systems & Services, Electronic Devices & Components a Lifestyles Products & Services. Ve své činnosti se řídí základními principy Toshiba Group nazvanými „Committed to People, Committed to the Future” a své globální aktivity směřuje k tomu, aby dokázala zajistit růst prostřednictvím kreativity a inovací. Toshiba přispívá k vytváření světa, ve kterém žijí lidé bezpečně, s jistotou a v pohodlí.

Specifikace a popis nejnovějších produktů společnosti Toshiba včetně dalších informací naleznete na stránkách http://www.toshiba-czech.com/.

Zdroj: Toshiba CorporationGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ107SR-TTL
Převodník TCP/IP <-> TTL UART s 3,3V úrovněmi a RJ45 konektorem.
Skladem od 650 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007