. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Středoškoláci zažili Týden vědy s fyzikou a matematikou

Středoškoláci zažili Týden vědy s fyzikou a matematikou

Akce se zúčastnilo 146 studentů z desítek středních škol České i Slovenské republiky.

Ve dnech 14. - 18. června se na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské ČVUT uskutečnil 17. ročník Týdne vědy. Akce se zúčastnilo 146 studentů z desítek středních škol České i Slovenské republiky. Čekalo na ně 46 miniprojektů, 15 exkurzí a 20 populárně vědeckých přednášek.


Obr. 1: Středoškoláci zažili Týden vědy s fyzikou a matematikou

Týden vědy odstartovala uvítací party Pevnost Břehyard, volně inspirovaná populární televizní soutěží. Studenti se během ní seznámili s prostory fakulty i s jejími zaměstnanci. V průběhu týdne pak pracovali na svých miniprojektech a poznávali vědecké prostředí i mimo fakultu. Tematické zaměření Týdne vědy zahrnovalo matematické modelování a matematickou fyziku, softwarové inženýrství a informační technologie, laserové technologie, optoelektroniku a fyzikální elektroniku, jadernou fyziku, termojadernou fúzi a štěpení, inženýrství pevných látek, materiály a aplikovanou mechaniku, dozimetrii a aplikaci ionizujícího záření.

Týden vědy navazuje na tradici Fyzikálního týdne z let 1999 až 2009. Je určen především fyzikálně, matematicky, chemicky a informačně nadaným a motivovaným studentům, uvažujícím o studiu na technických a přírodovědných oborech vysokých škol. Hlavní náplní je seznámení s formou vědecké komunikace, demonstrace vybraných přírodních jevů pro hlubší pochopení teoreticky vykládané látky a seznámení s některými tématy vrcholného výzkumu v České republice.

Výstupem akce je sborník a zajímavé jsou také ohlasy účastníků.

Zdroj: ČVUTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007