. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Vědecký jarmark letos potřetí na Vítězném náměstí

Vědecký jarmark letos potřetí na Vítězném náměstí

Akce se bude konat 9. září 2015 na Vítězném náměstí v Praze 6 - Dejvicích (stanice metra Dejvická).

Organizátoři letošního Vědeckého jarmarku (VĚDA NÁS BAVÍ o.p.s., Vysoká škola chemicko-technická v Praze (VŠCHT), České vysoké učení technické v Praze (ČVUT) a Ústav organického chemie a biochemie (ÚOCHB) Akademie věd ČR) dnes oznámili, že 9. září 2015 proběhne již 3. ročník této akce zaměřené na popularizaci vědy. Akce se bude konat na Vítězném náměstí v Praze 6 – Dejvicích (stanice metra Dejvická).

Vědecký jarmark nabízí dětem školního věku (tj. od 6 do 18 let) a jejich rodičům celodenní program zaměřený na povzbuzení zájmu české mládeže o význam vědy v každodenním životě a případné budoucí kariéry ve vědeckých oborech. Program letošní akce obsahuje bohatý výběr různých ukázek vědeckých a technologických znalostí či dovedností v praxi. Například společnost ŠKODA AUTO na svém stánku předvede fungování učňovského vozu ŠKODA FUNstar, ČD Telematika návštěvníky seznámí s fungováním kabiny strojvedoucího ve vlakové soupravě a Unipetrol ukáže fungování technologií používaných piloty Formule 1.

Zástupci akademické obce, kteří se Vědeckého jarmarku zúčastní, připravili velmi zajímavý program pro mladé návštěvníky akce. Na jarmarku uvidí různé ukázky hrátek s lasery a elektrotechnikou (ČVUT), prezentace použití chemikálií v produktech běžného života, jako jsou paliva, pitná voda atd. (VŠCHT) a další chemické pokusy zaměřené na pochopení, jak chemické látky fungují spolu a za jakými účely – např. neviditelné písmo vhodné pro špionáž (ÚOCHB AV ČR). Dále se letos do programu zapojí s různými prezentacemi 10 fakult Univerzity Karlovy.

Akce začíná v 8:30 a pokračuje až do 17:30. Oficiální zahájení proběhne v 9:30 uprostřed areálu akce. Bližší informace o akci a k jejímu programu budou postupně doplňovány na web www.vedeckyjarmark.cz. Dále mohou zájemci získat aktuální informace na Facebooku a na Twitteru.

„Jsme rádi, že každý rok se program akce Vědecký jarmark rozšiřuje a že se k nám vracejí naši dlouhodobí partneři. Jsme obzvlášť vděčni za to, že se i letos rozhodly akci podpořit společnosti ŠKODA AUTO a Nadace ČEZ. Loňskou akci díky zajímavým prezentacím našich partnerů navštívilo na 13 000 účastníků. Věřím, že letos tento počet ještě překonáme,“ vyjadřuje svoji naději na úspěch akce Vědecký jarmark Charles Peake, zakladatel o.p.s. VĚDA NÁS BAVÍ.

Zdroj: vedeckyjarmark.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007