. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Listopad ve světle vědy
2. listopadu 2015 - 6:47 | Pandatron | Listopad ve světle vědy | Komentářů: 0  

Listopad ve světle vědy

Největší vědecký festival v České republice s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR letos uvede více jak 500 akcí.

Největší vědecký festival v České republice s názvem Týden vědy a techniky Akademie věd ČR letos uvede více jak 500 akcí. Patnáctý ročník, který se uskuteční od 1. do 15. listopadu, přinese přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, workshopy a mnohé další akce napříč všemi vědeckými obory. Vstup na celý festival je bezplatný.

Festival po celé České republice
Celkově se uskuteční více než 250 přednášek, 60 výstav, 70 dnů otevřených dveří, vědecké kavárny, workshopy, semináře a projekce dokumentárních filmů po celé republice.

Festivalovému centru budou dominovat interaktivní exponáty a workshopy
Hlavním centrem festivalu se stane již tradičně budova Akademie věd ČR v Praze na Národní třídě. „Propojení umění s moderními technologiemi představí interaktivní světelný exponát Proteus. Expozice, jejímž hlavním prvkem je světlo a dotek, byla vytvořena přímo na míru 15. ročníku Týdne vědy a techniky AV ČR,“ prozradila Eva Jurková, jedna z manažerek festivalu. „Dále budou moci festivaloví návštěvníci nahlédnout do tajů životních procesů rostlin, daktyloskopie, 3D tisku, projít si nadživotním modelem srdce a pozorovat hvězdy v mobilním planetáriu.“ doplňuje Jurková.

Hořejší, Špičák, Stach…
Na festivalu se představí přední čeští vědci a popularizátoři vědy. O imunitním systému pohovoří ředitel Ústavu molekulární genetiky AV ČR profesor Václav Hořejší. Dubnovým zemětřesením v Nepálu se bude zabývat seismolog Aleš Špičák z Geofyzikálního ústavu AV ČR. O Hyde parku bude mluvit Daniel Stach z České televize. Chemickou show předvede Dr. Michael Londesborough z Ústavu anorganické chemie AV ČR.

Dny otevřených dveří
Program doplňují dny otevřených dveří pracovišť Akademie věd České republiky a partnerských organizací, v rámci nichž bude možné navštívit např. laboratoř virtuální reality, pozorovat vesmír či se vydat na terénní geologickou exkurzi.

O vědu je zájem
Návštěvnost festivalu každoročně stoupá. V loňském roce na festival zavítalo přes 160 000 lidí. Organizátoři věří, že v letošním roce toto číslo opět poskočí směrem nahoru.

Vstup na festival je bezplatný. Na některé akce je potřeba z kapacitních důvodů rezervovat dopředu místa na webu. Veškeré informace o festivalu najdou návštěvníci na webových stránkách www.tydenvedy.cz.

Zdroj: Týden vědy a techniky Akademie věd ČRGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
AS433 AUREL
Anténa vertikální 433.92MHz, 50 ohmů, max. 50W, s koaxiálním kablíkem
od 189 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007