. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Remix Mini - První skutečný počítač a Androidem
25. listopadu 2015 - 8:07 | Pandatron | Remix Mini - První skutečný počítač a Androidem | Komentářů: 0  

Remix Mini – První skutečný počítač se systémem Android

Společnost Satomar zařazuje do nabídky mini počítač Remix, který pracuje se systémem Android, a je tak kompatibilní se všemi aplikacemi tohoto nejrozšířenějšího operačního systému pro smartphony.

Společnost Satomar zařazuje do nabídky mini počítač Remix, který pracuje se systémem Android, a je tak kompatibilní se všemi aplikacemi tohoto nejrozšířenějšího operačního systému pro smartphony.

Remix Mini přináší mezi desktopy zcela novou zkušenost. Po mimořádně úspěšné crowfundingové kampani na webu Kickstarter vznikl mini počítač, který tu do té doby nebyl. Využívá graficky upravené prostředí operačního systému Android. Jeho uživatelé tak mohou využívat důvěrně známé funkce z tabletů, ale na „klasickém“ počítači. A za cenu, která je mnohonásobně níž, než jsou zvyklí od standardních desktopů.

Je postaven na bázi Androidu 5.1 a je s ním plně kompatibilní – tedy všechny aplikace pro Android, které jsou v Play Store, fungují i na tomto počítači. Na rozdíl od ostatních Android-sticků však nabízí upravené prostředí, které dovoluje s aplikacemi pracovat stejně, jako ve kterémkoli jiném operačním systému. Jsou tedy spouštěny v samostatných oknech, které je možné řadit vedle sebe, minimalizovat i maximalizovat.

Celé prostředí velmi připomíná Windows a podobně se s ním i pracuje. Díky tomu je počítač vhodný pro děti, studenty nebo starší uživatele, kteří chtějí používat počítač pro základní domácí či kancelářskou práci a klasický počítač je pro ně příliš drahý (s Windows) nebo omezený (se systémem Chrome OS).

Systém pochopitelně běží v českém jazyce.

Na Remixu lze používat kancelářské aplikace do Microsoftu, telefonovat přes Skype i stříhat video. To vše ve snadno ovladatelném prostředí v bezpečném systému.

Remix Mini se ale od obvyklých PC neliší jen výhodnější cenou, ale také skutečně kapesními rozměry. Konkrétně pouhých 124 × 88 × 26 mm a 133 g, což je méně, než mnohý současný smartphone. Na rozdíl od něj ale Remix Mini, díky jeho konektivitě, propojíte přes HDMI s klasickým monitorem a bezdrátově připojíte myš a klávesnici. Poté již můžete zahájit nejpohodlnější práci se systémem Android, jakou jste doposud mohli zažít. Konektivitu doplňuje pochopitelně Ethernetový port, dva USB 2.0 porty, konektor pro sluchátka a slot pro microSD karty.

Remix Mini – specifikace:

  • Operační systém: Android
  • CPU: 1.2 GHz quad-core cortex A53 (64-bit) Allwinner
  • RAM: 2 GB
  • Interní úložiště: 16 GB
  • Wi-Fi: 802.11 b/g/n
  • Bluetooth: 4.0
  • LAN RJ-45: ano, 10/100 Mbit/s ethernet
  • Porty: 2× USB 2.0, 1× microSDHC, 1× sluchátka, 1× HDMI, 1× napájecí konektor
  • Rozměry a hmotnost: 124 × 88 × 26 mm; 133 g (balení 441 g)
  • Barevné varianty: černá

Hardwarové specifikace jsou naprosto dostatečné pro běžnou kancelářskou práci a většinu her. Čtyřjádrový procesor má frekvenci 1,2 GHz, operační paměť je 2 GB. Úložiště nabízí jen 16 GB, ale díky podpoře paměťových karet jej lze bez potíží několikanásobně rozšířit. Remix Mini se svým okolím komunikuje pomocí Wi-Fi a Bluetooth.

Součástí balení je HDMI kabel, napájecí adaptér a návod k počítači.

Doporučená MOC vč. DPH a všech zákonných poplatků je u Remix Mini stanovena na 2 490 Kč.

Zdroj: SatomarGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232E - Převodník USB / sériový port (UART), modul
Kompaktní a jednoduše použitelný modul datového převodníku do USB portu.
Skladem od 199 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007