. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Lepší veřejná doprava díky 5G
4. prosince 2015 - 4:29 | Pandatron | Lepší veřejná doprava díky 5G | Komentářů: 0  

Lepší veřejná doprava díky 5G

Podle nejnovějšího vydání analýzy Ericsson Mobility Report vycházející dvakrát ročně a využívající analýzy velkých objemů dat v existujících mobilních sítích, se očekává, že urbanizace světové populace bude v příštích dekádách stále narůstat.

Podle nejnovějšího vydání analýzy Ericsson Mobility Report vycházející dvakrát ročně a využívající analýzy velkých objemů dat v existujících mobilních sítích, se očekává, že urbanizace světové populace bude v příštích dekádách stále narůstat. Města se proto budou muset vypořádat se spoustou otázek a problémů, které jdou ruku v ruce s tímto trendem. Mezi ně patří například dopravní zácpy, snížená kvalita života obyvatel kvůli dlouhému dojíždění či dopady na životní prostředí.

Husté a všudypřítomné mobilní pokrytí otevírá možnosti ke zlepšení situace a optimalizaci veřejné dopravy, zajištění plynulého provozu nebo reakce na krizové situace. Dopravní prostředky, které jsou navzájem v interakci se silniční infrastrukturou, mohou zlepšit plynulost a bezpečnost dopravy pro vozidla, cestující i chodce. To však souvisí se zvyšováním nároků na mobilní sítě, které budou muset stále častěji koexistovat s veřejnými službami a reagovat na jejich specifika.

Společnost Ericsson proto spojila síly s firmou Scania, která je jedním z předních světových výrobců nákladních automobilů a autobusů, a Královským technologickým institutem ve Švédsku v projektu Transport Research Lab. Primárním cílem projektu je otestovat životaschopnost funkčnosti 5G sítě jakožto základu pro řešení optimalizace operací ve veřejné dopravě. Účelem je také šetření přírodních zdrojů a snížení environmentálního dopadu dopravy. Měření ukazují, že dynamická změna na tomto poli je možná při zachování úrovně služeb a snížení počtu autobusů na trase v průměru o 15 %. Předpokládá se, že 5G se vypořádá s komplexitou sítě a nabídne vyšší kapacitu dat ve srovnání s předchozí generací mobilních sítí.

V současné době je systém veřejné dopravy efektivní a udržitelný, ale také relativně neflexibilní. Města po celém světě začínají objevovat inteligentní systém dopravy (ITS). ITS neustále analyzuje dopravní situaci, lokaci, rychlost, bere v potaz nadcházející sportovní akce, koncerty, práce na silnici atd. Cestujícím a řidičům poskytuje doporučení v reálném čase, díky čemuž zajišťuje nižší operační náklady a nižší dopad na životní prostředí.

Dopravní orgány mohou také využívat údaje z ITS ke zlepšení plynulosti městské dopravy a dopravního značení.

Zdroj: Ericsson Mobility ReportGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
USB teploměr a vlhkoměr
Digitální USB teploměr a vlhkoměr s možností připojení externího čidla, funkcí termostatu se zasíláním e-mailu i přenosem dat na webový server.
Skladem od 600 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007