. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Budoucnost je v technice. Firmy mají zájem o absolventy IT oborů

Budoucnost je v technice. Firmy mají zájem o absolventy IT oborů

Se zdokonalováním techniky jde ruku v ruce také mechanizace většiny profesí.

Se zdokonalováním techniky jde ruku v ruce také mechanizace většiny profesí. Firmy se tak neobejdou bez hardwarových a softwarových specialistů, správy počítačové sítě či webových stránek. Zaměstnavatelé proto hledají stále více odborníků na IT, kteří se vyznají v programování a technice. Pokud tedy vystudujete IT obor, nebudete mít o práci nouzi, což potvrzuje také ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze.

Na rozdíl od humanitních oborů nehrozí absolventům technických oborů, že by museli brát práci, která je pod úrovní jejich kvalifikace. Z 19 tisíc nabídek práce na portálu Profesia.cz jich je přes 330 v oboru IT specialista, analytik, architekt, konzultant, manažer, projektové manažer, tester, správce počítačových sítí, specialista IT bezpečnosti či specialista technické podpory. Dalších více než 460 nabídek je zaměřených na programátory.

Úřad práce nehrozí
Je jasné, že IT specialisté jsou zapotřebí hned v několika sektorech. „Každý absolvent je schopný se uplatnit v mnoha odvětvích oboru IT. Každý student, který se v budoucnu chce tímto atraktivním oborem zabývat, se musí naučit nejen široký základ a obecné znalosti, nýbrž i odbornost,“ říká Martin Vodička, ředitel Soukromé střední školy výpočetní techniky v Praze (SSŠVT).

Důkazem může být také malé číslo absolventů technických oborů, kteří jsou evidování na úřadu práce. „Nezaměstnanost studentům Soukromé střední školy výpočetní techniky skutečně nehrozí. K tomuto dni nalezli práci prakticky všichni naši absolventi, aniž by byli evidování na úřadu práce,“ potvrzuje ředitel jedné z nejlepších IT škol v Česku.

Vysoké platy
Absolventi těchto oborů se navíc mohou snadno uplatnit i v zahraničí. Například absolvent SSŠVT, Marek Plaček, pracuje v londýnské firmě jako CAD designér, kde pomáhá navrhovat interiéry domů. Za svou práci získal také prestižní britské ocenění Design & Architecture Awards 2015.

Studovat se dá přitom několik IT oborů. Na SSŠVT je to Správa počítačových sítí, Programování a databázové systémy či Grafické systémy a tvorba webových stránek. Z absolventů mohou být programátoři, designéři, analytici či web designéři. O zájem „ajťáků“ svědčí také jejich výplatní pásky. Průměrný hrubý měsíční příjem IT analytika činí přes 40 tisíc korun, programátora kolem 35 tisíc a web designéra téměř 28 tisíc korun.

Zdroj: SSŠVTGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
L20 QUECTEL
GPS modul L20 firmy QUECTEL, SiRFStarIV, UART/I2C
od 263 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007