. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Cena Wernera von Siemense
15. prosince 2015 - 6:34 | Pandatron | Cena Wernera von Siemense | Komentářů: 0  

Cena Wernera von Siemense

Téměř 300 studentů, vědců a pedagogů z technických a přírodovědných oborů se letos přihlásilo do tradiční vědecké soutěže o Cenu Wernera von Siemense.

Téměř 300 studentů, vědců a pedagogů z technických a přírodovědných oborů se letos přihlásilo do tradiční vědecké soutěže o Cenu Wernera von Siemense. V 18. ročníku se zapojilo více než 20 českých vysokých škol, a to nejčastěji z Prahy, Ostravy a Brna. Asi čtvrtinu všech přihlášených tvoří ženy, které český Siemens podporuje v jejich zájmu o vědu a výzkum prostřednictvím speciálního ocenění. Nově bude letos uděleno i Ocenění za překonání překážek při studiu. Vítězové Ceny Wernera von Siemense budou vyhlášeni 4. února 2016 na slavnostním ceremoniálu v Betlémské kapli. Autoři nejlepších prací získají finanční odměny v celkové výši přes 1 milion korun.

Nejvíce zájemců se přihlásilo do soutěžních kategorií o nejlepší diplomovou a disertační práci, více než dvě třetiny ze všech přihlášených. O titul nejlepšího pedagogického pracovníka bude letos soupeřit 14 nominovaných. Novinkou ročníku je i Ocenění za překonání překážek při studiu, o které se uchází celkem 12 vybraných kandidátů, kteří navzdory zdravotnímu postižení či znevýhodnění, dokázali překonat řadu překážek a dosáhli mimořádných studijních nebo výzkumných výsledků.

18. ročník Ceny Wernera von Siemense přilákal letos také více zájemců z krajských univerzit. Kromě tradičně silného zastoupení pražských, brněnských a ostravských vysokých škol, se nejvíce studentů přihlásilo v Plzni, Pardubicích či Liberci.

O soutěži
Cena Wernera von Siemense každoročně oceňuje nejlepší studenty, pedagogy a vědecké týmy. V letošním 18. ročníku jsou ceny udělovány v pěti vyhlašovaných kategoriích a dvou zvláštních oceněních: pro nejlepší absolventskou práci napsanou ženou a za překonání překážek při studiu. Siemens v rámci soutěže každoročně spolupracuje s představiteli vysokých škol a Akademie věd ČR, kteří jsou garanty jednotlivých kategorií a podílejí se na vyhodnocení nejlepších prací. Záštitu nad udílením cen tradičně drží Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy a Ministerstvo průmyslu a obchodu. V letošním roce záštitu soutěži udělil také Místopředseda vlády pro vědu, výzkum a inovace pan Pavel Bělobrádek.

V předchozích sedmnácti ročnících soutěže již bylo oceněno 291 studentů, pedagogů a vědců. Formou finančních odměn Siemens podpořil české školství a vědu celkovou částkou dosahující osmi milionů korun. Cena je pravidelně vyhlašována v rámci dlouhodobé snahy a podpory společnosti Siemens o zintenzivnění dialogu mezi státním a soukromým sektorem v oblasti vědy, výzkumu, vývoje a vzdělávání.

Siemens Česká republika
Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 9 200 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2014 obrat 34,9 miliard Kč. Letos slaví Siemens v České republice již 125 let svého působení.

Zdroj: SiemensGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
RTL SDR-3+
Nová generace moderních, snadno použitelných RTL SDR přijímačů vychází z vynikajících vlastností obvodů R820T.
Skladem od 1490 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007