. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Počet inteligentních zařízení roste
17. prosince 2015 - 7:18 | Pandatron | Počet inteligentních zařízení roste | Komentářů: 0  

Počet inteligentních zařízení roste

Podle nejnovější studie společnosti Ericsson v českých domácnostech počet připojených inteligentních zařízení neustále roste.

Z nejnovější studie Ericsson Mobility Report, která analyzovala používání komunikačních zařízení v rámci Evropy (v České republice, Francii, Německu, Itálii, Polsku, Španělsku, Švédsku a Velké Británii), vyplynulo, že počet připojených zařízení v domácnostech stále roste. Tento fakt odráží prakticky neustálou potřebu připojení, a to jak uživatelů, tak i zařízení samotných.

Smartphony hrají dominantní roli v použití internetu napříč všemi oblastmi. Počet uživatelů, chytrých telefonů, kteří na svém zařízení nikdy nevyužili připojení k internetu, se blíží 0 %. Chytré telefony a tablety také přispívají k vyššímu využití internetu mimo domov. Procento jejich majitelů, kteří přistupují ze svého zařízení k internetu během cestování, je pětkrát větší než odpovídající procento respondentů, kteří smartphone nevlastní.

Hektický životní styl nutí uživatele hledat nové způsoby využití technologií. V evropských domácnostech se objevuje čím dál víc inteligentních připojených zařízení. O připojení inteligentních zařízení v rámci domácnosti se zajímá až 67 % respondentů z České republiky a to v oblastech jako je zábava, bezpečnost nebo zdraví.

Zvědavost a zájem o budoucí technologie je vysoká hlavně v metropolitních oblastech. Celkem 50 % obyvatel Londýna a 66 % obyvatel Moskvy má zájem o to, aby za ně domácí práce prováděli roboti. Očekává se, že technologie zvýší i kvalitu městského života. Celkem 2 ze 3 obyvatelů Říma si přejí, aby jejich smartphone kontroloval kvalitu vody na veřejných místech. Na 60 % uživatelů v Paříži by zase rádo v reálném čase porovnávalo spotřebu energie s dalšími domácnostmi v sousedství za účelem optimalizace spotřeby energie.

Ericsson je předním mezinárodním dodavatelem telekomunikačních technologií a služeb. Prostřednictvím řešení fungujících v reálném čase vytváříme propojenou společnost, která nám všem umožňuje studovat, pracovat a svobodněji žít v trvale udržitelných společnostech po celém světě. Naši nabídku tvoří služby, software a infrastruktura informačních a komunikačních technologií určených telekomunikačním operátorům a jiným odvětvím. V současnosti se v sítích od Ericssonu uskutečňuje více než 40 % celosvětové mobilní komunikace a naše společnost zajišťuje servis sítí zákazníků s více než 2 miliardami uživatelů. Působíme ve 180 zemích a zaměstnáváme více než 100 000 pracovníků. Ericsson byl založen v roce 1876 a sídlí ve Stockholmu ve Švédsku. V roce 2014 činily tržby naší společnosti 228,0 miliardy švédských korun.

Dokument Ericsson Mobility Report Europe naleznete ZDE.

Zdroj: Ericsson Mobility Report EuropeGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-M10: GSM/GPRS modul s M10
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s M10 firmy QUECTEL a podporou SMS, MMS, GPRS Class 12, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 690 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007