. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Certifikované rozhraní EPLAN pro systém SAP
12. ledna 2016 - 9:01 | Pandatron | Certifikované rozhraní EPLAN pro systém SAP | Komentářů: 0  

Certifikované rozhraní EPLAN pro systém SAP

Od září je k dispozici integrované rozhraní SAP Engineering Control Center pro EPLAN. EPLAN je tak první a zatím jediný CAE systém uvedený v nabídce SAP s certifikovanou přímou integrací.

Nové rozhraní SAP Engineering Control Center Interface umožňuje prostřednictvím výměny rozpisek bezpečné ukládání projektů do systému SAP. Další výhody pro firmy spočívají v možnosti sdílení dat projektu mezi jednotlivými odděleními, řízení přístupu uživatelů prostřednictvím autorizačního systému SAP, zálohování starších verzí projektů, správě rolí a oprávnění a zajištění výstupů v PDF a jiných neutrálních formátech všem uživatelům SAP. Speciální výhoda pro praxi: Není nutná integrace dodatečného systému PDM.

Maximilian Brandl, prezident společností EPLAN a Cideon, vysvětluje: „Jsme velmi potěšeni, že naše rozhraní bylo uvedeno jako standardní produkt v nabídce SAP. Je to velký krok směrem k mechatronice, protože SAP nyní v rámci životního cyklu výrobku podporuje kromě současných osmi rozhraní pro mechaniku s odpovídajícími integračními systémy také rozhraní pro elektrotechniku – jako další technickou disciplínu.“

Mechatronika je na dosah
Rozhraní využívá nový standard SAP pro integraci: Engineering Control Center. Na základě tohoto standardu jsou do systému SAP integrovány všechny systémy CAD, např. Autodesk Inventor a další. Výhoda: jestliže zákazník pracuje v prostředí s několika různými systémy CAD, všechna rozhraní v SAP stejně fungují, stejně vypadají a stejně se ovládají. Integrace EPLAN navíc podporuje celý životní cyklus napříč technickými obory.

Hluboká integrace do SAP
Pomyšlení na hlubokou integraci do celého systému SAP je vzrušující: je potom zcela snadné prostřednictvím funkce drag and drop, jež je součástí rozhraní, propojit objednávky zákazníka a struktury projektu SAP v rámci údržby a jiných objektů SAP. Není to jen propojení projektu EPLAN se SAP Workflow: rozhraní také umožňuje konstruktérům najít odpovídající objekty SAP ve vytvářeném projektu EPLAN. Vzhledem k integraci do služeb SAP pro update lze v platformě EPLAN spravovat historické verze na základě data jejich vytvoření a platnosti sériového čísla. Mechanismy systému SAP lze také řídit konzistenci dat a přístupová práva. SAP Workflow podporuje řízený tok dat systému EPLAN celým podnikem. Současně Access Control Management systému SAP určuje specifické skupinové autorizace a přístupová práva, aby ochránil data projektu před neoprávněným přístupem. Jako součást procesu objednávek poskytuje EPLAN v rámci funkcí integrace do systému SAP rozpisky dílů. Rozpisky se přenášejí nejen po definitivním dokončení projektu, ale automaticky také jako dílčí rozpisky v průběhu jeho tvorby. Data jsou po stisknutí tlačítka automaticky přenesena na pozadí, bez nutnosti jakéhokoli zásahu uživatele.

Kombinované znalosti a zkušenosti
Integrace platformy EPLAN, SAP Product Lifecycle Management a SAP ERP byla realizována v těsné spolupráci s Cideon Software, dceřinou společností koncernu Friedhelm Loh Group. Integrovaný workflow mezi předními systémy podporuje kontrolovaný tok dat od prvního kroku konstrukce přes výrobu až po distribuci a servis.

Zdroj: EPLAN Software & ServiceGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
CBA-LS-40M
Kablík s konektorem pro GPS modul GPS-320FW od RF Solutions.
od 165 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007