. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Už jste to slyšeli?
9. března 2016 - 8:24 | Pandatron | Už jste to slyšeli? | Komentářů: 0  

Už jste to slyšeli?

Hifi a High-End reproduktory od společnosti Visaton Vám umožní slyšet skutečně všechny zvuky, které jsou na výstupu Vašeho zesilovače.

Hudební sestava (zdroj signálu + zesilovač + reproduktory) je krásným příkladem toho, že řetěz je pouze tak silný, jak silný je jeho nejslabší článek. Zdroj zvuku (mikrofon, CD, DVD, DA převodník…) jakož i zesilovač jsou v dnešní době obyčejně velmi kvalitní a nejslabším článkem řetězce zůstávají reproduktory.

U reproduktorů zvláště platí, že fyzikální zákony u nich není možné oklamat. Základy elektroakustiky například říkají, že s rostoucí plochou membrány výrazně roste účinnost při nízkých frekvencích. Pokud proto chceme dosáhnout stejné hlasitosti u basového reproduktoru s průměrem například 5 cm jako u reproduktoru s průměrem 25cm (10 "), výsledkem bude řádově vyšší výchylka membrány menšího reproduktoru. To znamená, že malý reproduktor dosáhne velmi rychle svého maxima a další zvyšování "hlasitosti" na zesilovači způsobí v lepším případě výrazné zkreslení zvuku a v další fázi trvalé poškození až zničení reproduktoru. Účinnost reproduktoru sice dokáže výrazně zvýšit konstrukce známá jako tlakový reproduktor ("driver + horn"), ale tyto reproduktory jsou obvykle jen vysokotónové, příp. středotónové a ve většině případů nepatří do kategorie Hi-Fi.

Základní vlastnosti a výhody reproduktorů Visaton:

  • Výborný poměr kvalita/ cena
  • Vyrovnané parametry
  • Dlouhodobá dostupnost
  • V nabídce typy pro široké spektrum aplikací

Druhý známý fakt je směrovost. Čím vyšší frekvence, tím menší musí být membrána reproduktoru, pokud chceme zachovat co nejlepší všesměrovost reproduktoru (180'). Pokud se například podíváme na směrovou charakteristiku kvalitního VF reproduktoru Visaton G25FFL zjistíme, že i v případě, pokud se nacházíme výrazně mimo reproduktor, slyšíme zvuk s téměř nezměněnou hlasitostí. Na druhou stranu pokud se podíváme na charakteristiky špičkového širokopásmového reproduktoru B80 (který má mimořádně vyrovnanou amplitudovou charakteristiku až do nejvyšších frekvencí) zjistíme, že hlasitost na vysokých frekvencích je vyrovnaná v ose reproduktoru, ale například už 30' od osy klesá akustický tlak až o cca 7dB při 8000 Hz.

Tyto malé příklady uvádíme hlavně proto, že v zásadě neexistuje "zázračný" reproduktor, který by dokázal obejít fyzikální zákony. I proto již mnozí zjistili, jaký je rozdíl slyšet zvuk přes běžné komerční reproduktory (obyčejně dodávané s domácí Hi-Fi soustavou) v porovnání se zvukem z reproduktorů a stavebnic společnosti Visaton, které se pravidelně umisťují na předních místech v testech různých časopisů.

Navíc, dnes jsou již i v průmyslových aplikacích kladeny vyšší požadavky na kvalitu zvuku (ozvučení dopravních prostředků, vlaků…), proto se vyplatí i pro tyto aplikace vybrat kvalitní typy.

V skladové nabídce máme vícero Hi-Fi i High-End typů od společnosti Visaton. Díky úzké spolupráci s výrobcem jsme schopni Vám za výhodných podmínek dodat jakékoliv jiné typy, včetně stavebnic.

Pokud si z bohaté nabídky společnosti Visaton nebudete umět vybrat, rádi Vám poradíme na adrese SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Už jste to slyšeli?
Hi-Fi i High-End typyGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007