. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Potřebujete hodně hluku v malém balení?
31. března 2016 - 7:25 | Pandatron | Potřebujete hodně hluku v malém balení? | Komentářů: 0  

Potřebujete hodně hluku v malém balení?

SMD verze miniaturních magnetických měničů představují vhodnou alternativu ke klasickým reproduktorům pokud jste omezeni prostorem.

SDT083A a SDT0845 od společnosti DB Products patří do skupiny měničů („transducers“), které na první pohled vypadají jako piezo komponenty. Není tomu ovšem tak. SDT083A a SDT0845 jsou tzv. magnetické měniče, jejichž hnacím elementem je miniaturní cívka a magnet, ne piezo element. Z toho vyplývají některé důležité parametry a rozdíly vůči piezo komponentům:

  • V první řadě je možné připojit je na běžný zesilovač, jelikož představují běžnou zátěž s rezistivně-indukčním charakterem (ne kapacitním jako piezo).
  • Pokud je měříme ohmmetrem, reálně naměříme určitý údaj (v tomto případě 16 nebo 30 Ohmů). Tím můžeme velmi snadno zkontrolovat neporušenost cívky.
  • Frekvenční charakteristika je vyrovnanější, nemají tak výraznou rezonanční frekvenci.

Pohled na frekvenční charakteristiku obou typů říká, že jsou přednostně vhodné pro přenos řeči a s určitým omezením i hudby, ovšem pochopitelně bez nižších frekvencí. V podstatě jsou to miniaturní tlakové reproduktory, proto se vyznačují velmi vysokou účinností, vzhledem k tomu jaké malé komponenty to jsou. Rozměry - ty jsou opravdu malé 8,5x8,5x3,2mm resp. 8,5x8,5x4mm. Tyto "reproduktory" jsou typickými představiteli měničů, které jsou používány v miniaturní spotřební elektronice, např. mobilních telefonech. Pozitivem je, že zvláště typ SDT083A má garantován velmi široký rozsah pracovních teplot -40 až + 105'C.

Základní vlastnosti a výhody:

  • Magnetické měniče (reproduktory) vhodné pro řeč i hudbu
  • Velmi vysoká účinnost
  • Miniaturní rozměry
  • Možno připojit k jakémukoliv běžnému zesilovači

Údaj „Rated voltage“ lze považovat za doporučené maximální střídavé napětí na pinech komponentu. Samozřejmě pokud nepotřebujeme maximální hlasitost, nic nebrání ubrat z výkonu zesilovače.

Na rozdíl od běžných reproduktorů s impedancí 4 nebo 8 Ohmů mají uvedené typy 16 resp. 30 Ohmů, proto potřebují o něco vyšší napětí k dosažení stejného příkonu. V praxi je tento rozdíl většinou nepodstatný, týká se pouze zařízení s velmi nízkým napájecím napětím.

Ve stabilní skladové nabídce máme typy SDT083A3BLFMP a SDT0845ALFMP. SDT0845A má o něco širší a vyrovnanější frekvenční charakteristiku. SDT083A má nižší výšku a hlavně mimořádně široký rozsah pracovních teplot.

V případě zájmu kontaktujte prosím společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

Potřebujete hodně hluku v malém balení?
Typ SDT083A3BLFMP
Typ SDT0845ALFMPGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Modul PWLAN-1
Konstrukce univerzálního webserveru s modulem SocketLAN.
Skladem od 1290 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007