. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Telekomunikace v Česku dávají práci více než deseti tisícům lidí

Telekomunikace v Česku dávají práci více než deseti tisícům lidí

Telekomunikační sektor patří k nejdůležitějším oborům ekonomiky státu. Nejen proto, že zajišťuje komunikaci všech lidí a organizací, ale také počtem pracovních míst, která obsazuje, nebo objemem daní, který operátoři každý rok odvádějí do státního rozpočtu.

Telekomunikační sektor patří k nejdůležitějším oborům ekonomiky státu. Nejen proto, že zajišťuje komunikaci všech lidí a organizací, ale také počtem pracovních míst, která obsazuje, nebo objemem daní, který operátoři každý rok odvádějí do státního rozpočtu. Například na daních z příjmu odvedli samotní operátoři v roce 2015 2,7 miliardy korun.

„Důležitost telekomunikačního sektoru spočívá především v tom, že zajišťuje spojení a komunikaci mezi lidmi i organizacemi. Telekomunikační infrastruktura, pevná i mobilní, hraje klíčovou roli v rozvoji celé ekonomiky, a je proto třeba ji neustále zlepšovat a rozvíjet,“ říká Jiří Šuchman, prezident Asociace provozovatelů mobilních sítí.

V České republice se v sektoru telekomunikačních služeb točí miliardy korun. Jde nejen o příjmy největších telekomunikačních operátorů či výrobců zařízení, ale také o příjmy v navazujících službách, jako je třeba prodej a servis telekomunikačního vybavení, zákaznická podpora, navázané ICT služby, vývoj řešení a produktů až třeba po marketing. Operátoři musí zároveň neustále investovat do rozvoje a zlepšování infrastruktury. Jen v loňském roce tak v Česku investovali přes 10 miliard korun, a to zejména do budování vysokorychlostních mobilních sítí 4G LTE a posílení páteřních spojů. Také díky tomu během loňského roku poskočila Česká republika s pokrytím 4G LTE přesahujícím 95 procent populace, resp. 84 procent území, na jedno z čelních míst na světě.

V telekomunikačních službách, resp. u operátorů sdružených v APMS, pracuje v Česku téměř 10 tisíc lidí. Nejedná se pouze o technické odborníky, ale také specialisty v řadě dalších oborů jako je marketing, personalistika, finance nebo legislativa. Telekomunikační firmy zaměstnávají nejen zkušené odborníky, ale nabízejí pracovní místa i pro čerstvé absolventy.

Celosvětově telekomunikace vytvářejí 4,2 procenta HDP
Celosvětově představují jen příjmy mobilních operátorů částku převyšující bilión dolarů, ve své zprávě to na konci února 2016 uvedla mezinárodní asociace operátorů GSMA.

Jen během posledních pěti let (2011-15) investovali operátoři podle asociace zhruba 880 miliard dolarů, zejména do služeb mobilního broadbandu a LTE. Celkově pak telekomunikační sektor a související ekosystém v roce 2015 přispěl ke světovému HDP částkou odpovídající 4,2 procentům HDP, což představuje částku více než 3,1 bilionu dolarů.

Sektor přímo zaměstnává téměř 17 milionů lidí, dalších 15 milionů pak nepřímo. Na daních operátoři odvedli zhruba 430 miliard dolarů, dalších 90 miliard pak zaplatili v rámci aukcí kmitočtů.

APMS působí na českém trhu od roku 2003. Svou činností přispívá k vytváření optimálních podmínek pro rozvoj mobilních sítí a služeb v České republice. Jejím základním cílem je podpora a ochrana rovného a otevřeného trhu elektronických komunikací v České republice, založeného na pravidlech respektujících ochranu hospodářské soutěže. Zakládajícími řádnými členy APMS jsou provozovatelé veřejných mobilních telekomunikačních sítí, společnosti O2 Czech Republic, T-Mobile Czech Republic a Vodafone Czech Republic. Řádným členem APMS je od roku 2013 také společnost Air Telecom.

Zdroj: APMSGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGEN45 - Generátor 8 kHz až 45 MHz
Moduly PGEN45, jejichž základem je integrovaný obvod LTC1799, jsou lineárně řízené generátory obdélníkového signálu v rozsahu 8 kHz do 45 MHz.
Skladem od 530 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007