. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Revoluční baterie českého vědce Procházky
11. dubna 2016 - 8:28 | Pandatron | Revoluční baterie českého vědce Procházky   verze pro tisk

Revoluční baterie českého vědce Procházky

Všechny nynější lithiové baterie se vyrábějí z tenkých elektrod v podobě kovových fólií, na nichž je nalepena aktivní vrstva.

Český vynálezce Jan Procházka ale do svých baterií vlisoval články nikoliv vertikálně, ale horizontálně formou tabletek do rámu. Dosáhl tak dvacetkrát silnější tloušťky i kapacity elektrod.

Nová baterie bude určená spíše automobilovému průmyslu nebo energetice než výrobcům mobilních telefonů. Výroba by se měla rozběhnout v Horní Suché na severní Moravě díky čínskému investorovi, který na počátku vloží téměř 1,5 miliardy korun.
Zdroj: Aktuálně.cz

The Washington Post:
In this picture taken on Wednesday, March 9, 2016, a battery is tested at the Prague based He3Da company, in the Czech Republic.

In the global race to create more efficient and long-lasting batteries, some are betting on nanotechnology - the use of minuscule parts - as the most likely to yield a breakthrough. Improving batteries’ performance is key to the development and success of many much-hyped technologies, from solar and wind energy to electric cars. Research into how to achieve that has followed several avenues, from using different materials than the existing lithium-ion batteries to changing the internal structure of batteries using nanoparticles - parts so small they are invisible to the naked eye.
Zdroj: The Washington Post

Více informací na: http://zpravy.aktualne.cz/domaci/revolucni-baterii-ceskeho-vedce-prochazky-chvali-i-the-washi/r~9bd04d5afeec11e5b61c002590604f2e/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Čtvrtek, 29. června 2017, 26. pracovní týden
EUR = 26,325   USD = 23,141
Přihlásit / Registrovat se Navštivte náš e-shop...
Zakázky pro vás
Nadcházející události
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007