. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Televizní digitalizace 2.0
12. dubna 2016 - 8:30 | Pandatron | Televizní digitalizace 2.0 | Komentářů: 0  

Experti se shodují: nový televizní standard DVB-T2 přinese divákům lepší kvalitu

Přechodu na DVB-T2 se bude věnovat konference Televizní digitalizace 2.0, již 14. dubna 2016 v Praze pořádá agentura TAKTIQ Communications a Ministerstvo průmyslu a obchodu.

Více televizních stanic v lepší obrazové kvalitě přinese divákům v České republice nový vysílací standard DVB-T2, který do roku 2021 nahradí současný typ zemského digitálního vysílání DVB-T. Shodují se na tom experti, kteří vystoupí ve čtvrtek 14. dubna 2016 na odborné konferenci Televizní digitalizace 2.0, již pořádá agentura TAKTIQ Communications a Ministerstvo průmyslu a obchodu. Podrobný program akce a registrační formulář pro účastníky naleznete na webu http://dvbt2.taktiq.com.

Na odborném fóru, které zahájí ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek, zazní konkrétní termíny spouštění přechodných vysílacích sítí DVB-T2 i vypínání stávajících multiplexů DVB-T. Účastníci konference se dozví aktuální stav projednávání Strategie rozvoje terestrické televizní platformy v České republice, jež je výchozím dokumentem k přípravě přechodu ze zemského digitálního televizního vysílání ve standardu DVB-T na zemské digitální televizní vyslání ve standardu DVB-T2. V neposlední řadě na konferenci zazní důležité informace o technických parametrech vysílání DVB-T2 v České republice, podle nichž si budou diváci vybírat nové televizní přijímače.

„Přechod na vysílání v DVB-T2 standardu je předpokladem pro budoucí rozvoj tuzemského televizního vysílání, které umožní vysílání v HD kvalitě a propojení TV vysílání s internetovými službami. Otázkou není, zda k němu dojde, ale kdy a jakým způsobem bude přechod proveden. Proto chceme být co nejlépe připraveni,“ říká Martin Gebauer, generální ředitel Českých Radiokomunikací, které jsou hlavním partnerem konference Televizní digitalizace 2.0. České Radiokomunikace jako jediný operátor vysílacích sítí v České republice už v DVB-T2 reálně vysílají, testují na pražském 50. kanálu z vysílače Žižkov.

„Přechod na DVB-T2 je pro nás velmi důležitý a zcela zásadním způsobem ovlivnil skladbu našeho TV portfolia, které téměř kompletně již dnes nabízí podporu DVB-T2. Od přechodu si slibujeme především vyšší obrazovou kvalitu, což by mělo ještě zvýšit spokojenost našich zákazníků,“ konstatuje Libor Bauer, Product Marketing Manager společnosti Samsung, jež je rovněž hlavním partnerem konference Televizní digitalizace 2.0. Pro výrobce a prodejce televizorů bude stěžejní rozhodnutí vlády o technické specifikaci vysílání, konkrétně o tom, zda Česká republika při zavádění vysílacího standardu DVB-T2 použije kodek H.265/HEVC nebo H.264/AVC.

Druhou českou televizní digitalizaci ostře sledují i alternativní operátoři vysílacích sítí DVB-T. „Naše základní motto je Budoucnost DTT: DVB-T2 a konkurence. Jako alternativní operátor celoplošných sítí DTT logicky podporujeme zachování konkurence na tomto trhu služeb a na změny, které nás čekají, se velice intenzivně připravujeme. Kromě celoplošného šíření připravujeme mimo jiné i variantu regionálního šíření do všech krajů ČR,“ vypočítává Radim Pařízek, jednatel společnosti Digital Broadcasting, jež je provozovatelem celoplošného televizního multiplexu 4 a stala se též partnerem konference Televizní digitalizace 2.0.

„Přechod na DVB-T2 určitě přinese nový impuls v prodeji televizí a díky tomu, že přechod na nový vysílací formát bude postupný během několik let, stejně jako tomu bylo v případě přechodu z analogu na digitální vysílání, budou mít i zákazníci dostatečný prostor pro zvážení možnosti obměny za nový televizní přijímač vybavený novým tunerem nebo jen dokoupení set-top-boxu k stávajícím přijímačům,“ věří Tomáš Krátký, vedoucí obchodního oddělení spotřební elektroniky společnosti Euronics, dalšího partnera konference Televizní digitalizace 2.0.

Technologický pokrok je podle Krátkého potřebný vzhledem k rozvoji zařízení využívající digitální technologie a pro přenos dat tzv. vzduchem. „Paradoxně tato částečně přechodem na DVB-T2 vynucená výměna televizorů může spotřebitelům přinést kromě lepšího TV příjmu i úsporu v podobě nižší spotřeby elektrické energie. Aktuálně nabízené televizní přístroje jsou již v energetických třídách A/A+/A++ a modely staré šest let (průměrné stáří TV přístrojů v českých domácnostech) bývaly v třídě „D“, nebo i horší,“ konstatuje Krátký. U nových televizorů může být úspora energie vyšší až o 75 %.

Nové modely televizorů, které se každoročně objevují na českém trhu, jsou navíc vybaveny novými chytrými funkcemi a stále lepší obrazovou kvalitou, kterou diváci přijímající signál na klasickou anténu zatím nemohou využít. Přechod na DVB-T2 by to měl změnit.

O agentuře TAKTIQ Communications
TAKTIQ je komunikační agentura postavená na pevných základech agentur DataConsult a Heretic PR. Oba týmy se v roce 2014 rozhodly pro spojení s cílem vytěžit různorodé zkušenosti a vytvořit jeden silný subjekt poskytující špičkový komunikační servis. DataConsult do nově vzniklého celku vložil mnohaletou zkušenost v oblasti IT&T, produktové komunikace a nových médií, Heretic PR zase silnou expertízu v tradičním korporátním PR, financích a healthcare. Doplňuje je nový tým grafického a produkčního studia a programátorů.

Zdroj: TAKTIQGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO1R - Multifunkční relé s USB rozhraním
Multifunkční relé s USB rozhraním - PUSBIO1R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 345 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007