. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Internet věcí ve firmách
15. dubna 2016 - 10:13 | Pandatron | Internet věcí ve firmách | Komentářů: 0  

Internet věcí ve firmách

Průzkum poradenské a analytické společnosti Gartner Inc. uskutečněný v listopadu 2015 na vzorku 465 firem z celého světa ukázal, že do konce roku vzroste ve světě počet firem využívajících technologie Internetu věcí (IoT) o polovinu.

Průzkum poradenské a analytické společnosti Gartner Inc. uskutečněný v listopadu 2015 na vzorku 465 firem z celého světa ukázal, že do konce roku vzroste ve světě počet firem využívajících technologie Internetu věcí (IoT) o polovinu. Celkově tak bude tuto technologii využívat až 43 % firem.

Podle průzkumu již tyto technologie v současnosti využívá 29 % firem. Do konce roku 2016 pak její zavedení plánuje dalších 14 %. Podíl firem na celosvětovém trhu využívajících technologie Internetu věcí tak v průběhu roku 2016 vzroste o polovinu na zhruba 43 %. Na začátek roku 2017 navíc avizovalo dalších 21 % respondentů strategické plány implementace IoT.

Společnost SimpleCell je operátorem, který v České republice buduje mobilní síť pro IoT na technologii francouzské sítě SIGFOX. Managing Partner společnosti SimpleCell Pavel Sodomka komentuje výsledky průzkumu: “Doufáme, že se tohoto trendu ujmou i české firmy. Máme u nás mnoho šikovných lidí v oblasti elektroniky a radiokomunikací. To je i jeden z důvodů proč 14. dubna pořádáme SIGFOX HW Partner Day a vzhledem k tomu, že máme již přihlášeno přes 150 firem, předčil zájem veškerá naše očekávání. Doufáme, že z rozvoje IoT může české ekonomika výraznou měrou těžit. Snažíme se o rychlé a spolehlivé pokrytí celého území České republiky. Už nyní pokrýváme sítí SimpleCell / SIGFOX 60% obyvatel a do konce roku 2016 to bude 95 %. Na raketově rostoucí zájem o IoT tedy infrastruktura v ČR bude připravena.”

Hlavními důvody, proč firmy uvažují o používání technologií IoT jsou podle průzkumu snaha o zvýšení efektivity práce, interních firemních procesů spojené se snížením provozních nákladů. Uvedlo to 52 % firem. Zatím pouze 40 % podniků nasazuje tuto technologii k přímému zlepšení služeb na straně zákaznického servisu. V průběhu roku 2016 se však očekává masivní příklon právě k “zákaznickým řešením” pomocí IoT.

O SimpleCell
SimpleCell Networks a.s. je prvním českým veřejným mobilním operátorem sítě určené pro Internet věcí. Tuto síť začal budovat ve spolupráci s T-Mobile a je založena na globální sítí SIGFOX, která funguje ve 13 zemích světa. S její pomocí mohou být do Internetu věcí zapojena různorodá zařízení a senzory za příznivých cenových podmínek. Cílem je umožnit masové nasazení milionů zařízení v České republice. Napomáhá tomu i jednoduché programátorské rozhraní, s jehož pomocí lze zařízení integrovat do podnikových systémů v řádu hodin.

SIGFOX je světovým vedoucím poskytovatelem konektivity pro Internet věcí. Síť doplňuje existující vysokorychlostní připojení systémem pro jednoduchý, hospodárný, energeticky úsporný oboustranný přenos malých objemů dat na velkou vzdálenost a odstraňuje tak bariéry širšího rozšíření IoT řešení. Zařízení se SIGFOX komunikací vydrží pracovat na bateriích mnoho let. V současné době funguje síť ve 13 evropských zemích a obsluhuje přes 7 milionů zařízení. SIGFOX je dnes jediným komerčně dostupným řešením garantujícím vysokou úroveň služby a spolehlivosti v mezinárodním měřítku. Sídlo společnosti je ve Francii s pobočkami v Bostonu, Dubai, Madridu, San Franciscu a Singapuru.

Více na http://www.simplecell.eu/partnerday/GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007