. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Zkrocení světla regulátorem LIC–2
18. dubna 2016 - 7:15 | Pandatron | Zkrocení světla regulátorem LIC–2 | Komentářů: 0  

Zkrocení světla regulátorem LIC–2

Když se za slunečného dne intenzita venkovního světla zvyšuje, regulátor automaticky sníží jas zářivek. Jakmile se začne stmívat, jas zářivek se automaticky zvýší na požadovanou úroveň.

Když se za slunečného dne intenzita venkovního světla zvyšuje, regulátor automaticky sníží jas zářivek. Jakmile se začne stmívat, jas zářivek se automaticky zvýší na požadovanou úroveň. Takto umí zkrotit světlo nový regulátor LIC-2 od společnosti ELKO EP.

Regulátor LIC-2 je řídicí jednotkou pro stmívače nebo elektronické předřadníky. Externí senzor snímá intenzitu světla a na základě nastavené hodnoty automaticky snižuje nebo zvyšuje jas osvětlení. Vše se děje díky řídicímu signálu 0-10 V/1-10 V, který je prostřednictvím předřadníku připojený na zářivkové trubice.

K regulátoru je možné připojit až 50 elektronických předřadníků. Jeho napájecí napětí je 100 až 240 V.

Regulátor zajistí, že už nebudete svítit zbytečně nebo příliš intenzivně, aby vám rostly náklady na energie – úspora může dosáhnout až 50 % nákladů. Navíc se o ovládání osvětlení nemusíte vůbec starat.

Ovládání regulátoru probíhá stávajícím tlačítkem v instalaci a to v několika režimech:

Krátkým stiskem vypnete osvětlení, podržením 2 sekundy aktivujete/deaktivujete automatický režim regulace, stiskem delším než 3 sekundy sepnete osvětlení.

LIC-2 je vhodný pro kanceláře, výrobní prostory nebo restaurace. Samotný regulátor se montuje do rozvaděče a čidlo, které snímá intenzitu světla v místnosti, se instaluje do stropu, na stěnu nebo na jiné místo, kde není ovlivňované dalším světelným zdrojem.

Regulátor intenzity osvětlení LIC-2 s fotosenzorem SKS lze pořídit za 1499 Kč bez DPH.

ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské hráče v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS – Smart Home&Building Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti téměř 300 lidí. Společnost exportuje do
70 zemí světa a má 11 zahraničních poboček. V roce 2015 dosáhl obrat společnosti 540 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji.

Více informací najdete zde: http://eshop.elkoep.cz/lic-2–fotosenzor-sks–/

Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cz a www.inels.cz.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PUSBIO4R - USB - 4x relé + 4x vstupy
Modul PUSBIO4R patří do skupiny nové řady USB – relé a USB – I/O převodníků. Moduly jsou vybaveny výkonovými relé a izolovanými vstupy. Pro ovládání slouží aplikace PUSBIO – Control Software.
Skladem od 735 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007