. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Fenomén Internetu věcí představí konference Czech IoT Summit 2016

Fenomén Internetu věcí představí konference Czech IoT Summit 2016

Necelé dva týdny zbývají do jedinečného setkání předních odborníků na konferenci nazvané Czech IoT Summit 2016.

Necelé dva týdny zbývají do jedinečného setkání předních odborníků na konferenci nazvané Czech IoT Summit 2016, která přinese novinky ze světa Internetu věcí (IoT). Akci zastřešují České Radiokomunikace, které budují v České republice speciální síť pro internet věcí. V Praze se sejde celá řada českých i zahraničních odborníků, kteří představí úspěšně běžící projekty ze zahraničí, ale také chystané záměry pro Českou republiku. Proberou otázky technologie, praktického využití, ale i bezpečnosti a možností aplikací do běžné praxe. Akce se koná 28. dubna 2016 od 9.00 hodin v Praze a je určena IT odborníkům, zájemcům o nové technologie, municipalitám, dovozcům čidel, výrobcům aplikací, výrobcům a distributorům energií (plyn, voda, elektřina), správcům objektů, vývojářům a dalším, kteří se budou moci zapojit do nové sítě.

Na konferenci Czech IoT Summit 2016 vystoupí celá řada českých i zahraničních odborníků z oboru a promluví o celé řadě klíčových témat spojených s internetem věcí. Zazní zde například metody, kterými lze bezproblémově propojit miliardy zařízení, co v této oblasti připravuje IBM, jak internet věcí propojí start-upy a korporace, jak může pomáhat v zemědělství, ukáže praktické přístupy k chytrým městům, a dalších konkrétních způsobech využití (pro domácnosti, podniky, atd.). Řeč přijde i na otázku bezpečnosti internetu věcí. Účastníci se mohou těšit na konkrétní příklady existujících řešení z Francie, Švýcarska a dalších zemí.

Internet věcí je přelomová technologie, díky níž budou v síti propojeny nejrůznější senzory, měřiče či vysílače, určené ke sběru dat nebo vzdálenému ovládání různých zařízení. Dle odhadu odborníků k němu budou koncem tohoto desetiletí připojeny miliardy zařízení. Na základě testování a vyhodnocení úspěšného pilotního provozu budují České Radiokomunikace speciální síť pro internet věcí, postavenou na technologii LoRa. Kromě vysoké spolehlivosti a možnosti přenosu dat i při velmi nízkém vysílacím výkonu je další předností technologie LoRa možnost obousměrné komunikace, takže lze ze zařízení nejen na dálku získávat data, ale rovněž je i aktivně řídit.

Na konferenci Czech IoT Summit 2016 se od českých i zahraničních odborníků dozvíte:

  • V čem spočívá jedinečnost sítě LoRa
  • Jak bezproblémově propojit až 20 miliard zařízení
  • Co připravuje IBM v oblasti Internetu věcí
  • Jak Internet věcí propojí start-upy a korporace
  • Jak pomáhá Internet věcí v zemědělství
  • Jak bezpečný je Internet věcí

Podrobnosti o programu a přednášejících stejně jako možnost registrace lze nalézt na stránkách akce: https://events.economia.cz/16412-czech-iot-summit-2016

České Radiokomunikace a.s. (ČRa) jsou lídrem v poskytování digitální infrastruktury. Kromě vysílacích služeb se firma zaměřuje na propojování světa televize, rádia a internetu. Provozuje vlastní datová centra a svým zákazníkům poskytuje špičkový výpočetní výkon. ČRa disponují vlastní optickou páteřní sítí a díky silné vysílací infrastruktuře mohou nabídnout zákazníkům i bezdrátové řešení, případně připojení blízkých lokalit pomocí optických vláken.

Zdroj: České Radiokomunikace a.s.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J010 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, 90° s konektorem SMA
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007