. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Rozluštění tajemství kovové elektronky
4.listopadu 2007 | Pandatron | Rozluštění tajemství kovové elektronky | Komentářů: 6  
Rozlusteni tajemstvi kovove elektronky

Rozluštění tajemství kovové elektronky

Fotoseriál o rozluštění tajemství ruské kovové elektronky, a také o nalezení řadu let starého rukopisu.

Delší dobu mi vrtalo hlavou, jak asi vypadá kovová elektronka uvnitř. Je pod kovovou slupkou obyčejná skleněná baňka, nebo ji přímo tvoří zmiňovaný kovový obal? V podstatě je tu i otázka, zda pod kovovým obalem vůbec něco je. Jestli se náhodou nejedná o "zajíce v pytly". Tak jsem se rozhodl, přijít záhadě na kloub.

Tak to je ona, ruská elektronka, které se právě stane obětí mého zájmu. Ani nevím co je to za typ, ale vypadá to na VF triodu.

Dostat se dovnitř nebylo tak snadné jak se zdálo.

Obal pevně držel a tak jsem ji musel otevřít násilím.

Otevřené okénko, jako v ruském Mrazíkovi.

Zde jsou již uvnitř vidět drátové nožičky a klasický skleněný spodek elektronky. Dalo by se tedy říct, že bude skleněná celá, opak je však pravdou...

Zde to již nešlo jinak, musel jsem navštívít dílnu a použít pilku na kov a tadá . . . žádná skleněná baňka uvnitř není, takže se zde dá opět mluvit o pověstné ruské bytelné kvalitě a nerozbitnosti.

Ještě jeden pohled na vnitřek elektronky. Obsahuje tři mřížky, jejichž jemnost klesá se vzdáleností od středu (na fotografii ta nejblíž středu není vidět).

No a zde je slibovaný objev rukopisu. Tuto šestku a na druhé polovině anody zase devítku musela vyrýt ještě nějaká sovětská dělnice. Pravděpodobně při ručním sládání elektronky dohromady.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (11):

Zobrazit starší 30 dnů (11)...

host
11. Dne 17. 07. 2013 v 20:28 zaslal host
kovová elektronka
Tyhle kovové elektronky se běžně vyráběly ve 40.letech (Philips),mám je doma,není třeba si dělat z Rusů prdel.


Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Vývojový kit MEGA328
Nejvýkonnější varianta univerzálního a bohatě vybaveného vývojového kitu s obvodem ATmega328 společnosti ATMEL je vhodná jak pro začátečníky, tak i profesionály.
Skladem od 795 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007