. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
O polovinu kratší čas na konstrukční práce
19. května 2016 - 8:29 | Pandatron | O polovinu kratší čas na konstrukční práce | Komentářů: 0  

O polovinu kratší čas na konstrukční práce

Jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci? Automatizací svých procesů!

Jak mohou výrobci složitých rozváděčů pro řídicí systémy dosáhnout výhod oproti konkurenci? Automatizací svých procesů! Společnost Bilfinger GreyLogix se sídlem ve Flensburgu (Německo) začala využívat systém EEC One od firmy EPLAN, a tím zkrátila dobu potřebnou pro tvorbu elektrických schémat zapojení až o polovinu.


Obr. 1: Návrh montáže zpracovávají odborníci s praktickými zkušenostmi

Společnost GreyLogix se 650 zaměstnanci je jednou z největších firem v oboru návrhů řešení automatizovaných systémů. Firma podniká již patnáct let a specializuje se na velké projekty s využitím automatizační techniky, které vyžadují inženýrské znalosti stejně jako specifické know-how pro dané průmyslové obory. To je důvod, proč se jejich projektové a konstrukční týmy sdružují do různých odborných skupin, z nichž se každá specializuje na určitou část trhu, např. petrochemii, potravinářský průmysl nebo chemický a farmaceutický průmysl.


Obr. 2: Společnost GreyLogix navrhuje a vyrábí rozváděče pro řídicí systémy určené pro rozsáhlé projekty automatizace – dokonce i pro řízení celých závodů nebo elektráren.

«Nemáme žádné standardní projekty – vše se vždy tvoří znovu,» říká Thomas Besser, vedoucí týmu vývojového střediska CAE. «Proto jsou pro nás důležité znalosti i zkušenosti.» To se týká nejen programování, které dnes tvoří největší objem práce, ale také konstrukce elektrozařízení a návrhu rozváděčů pro řídicí techniku. Společnost GreyLogix využívá vysoký stupeň automatizace: «Brzy jsme zjistili, že musíme být silní v řízení projektů i procesů. Chceme svým zákazníkům nabízet přidanou hodnotu: být chytřejší a vyrábět inteligentněji. A nepřetržitě na tom pracujeme.»


Obr. 3: Thomas Besser (vlevo), vedoucí týmu vývojového centra CAE společnosti Bilfinger GreyLogix, vysvětluje: «Pomocí automatizovaných konstrukčních procesů můžete vytvořit 50 až 60 % z celkového objemu práce projektu.»

Nejnovějším přírůstkem k nástrojům, které společnost GreyLogix používá pro konstrukci elektrozařízení, je EPLAN Engineering Configuration One (EEC One). Tento software umožňuje na základě excelového rozhraní automaticky vytvářet elektrická schémata. To vyžaduje specifický přístup: konstruktér nejprve zadává do tabulky základní parametry, např. napětí. Potom vybere z individuálně uspořádaného seznamu potřebné komponenty, např. «motor 75 kW», stiskne tlačítko «konfigurace» a dostane schémata zapojení.

Přípravné práce se vyplatí
Automaticky vytvořené výkresy stále potřebují individuální přizpůsobení, ale jsou dobrým základem a ušetří mnoho času. Thomas Besser vysvětluje: «Pomocí automatizovaných konstrukčních procesů můžete vytvořit 50 až 60 % z celkového objemu práce na projektu. Inženýři pak mohou takto ušetřený čas využít na kreativní práci.» Je sice třeba předem definovat komponenty a struktury, ale toto úsilí se vyplatí. To je právě důvod, proč GreyLogix postupně zavádí EEC One do všech konstrukčních týmů. Technici mohou systém svobodně použít vždy, když se jim to hodí. «Nemusíte vytvářet všechno v EEC One,» říká Besser. «Inženýři mohou například stejně jako dosud nastavovat proměnné jednotlivých zařízení v EPLAN Electric P8 – to je jejich volba.» Výhody, které GreyLogix nalézá v automatizované konstrukci elektrozařízení, jsou tak výrazné, že vedou firmu k tomu, aby uvažovala o zavedení podobného konceptu pro programování softwaru; jak Besser poznamenává: Mohli bychom tak ušetřit ještě 10 až 15 % doby potřebné pro tyto časově velmi náročné úlohy.

GreyLogix nevyrábí rozváděče na sklad. Montáž dostupných komponent probíhá v systému Kanban. Když komponenty procházejí výrobním procesem, každý panel rozváděče je umístěn na speciální montážní přepravku, což zvyšuje flexibilitu. Velká plánovací tabule na čelní stěně haly zobrazuje aktuální cykly, do nichž je výroba jednotlivých produktů strukturována, a obsazení pracovních stanic. I zde je vysoká úroveň automatizace: zpracování plechů je řízeno přímo ze systému CAE – EPLAN Pro Panel – na výrobním stroji Perforex od firmy Kiesling.


Obr. 4: GreyLogix pracuje s EPLAN Electric P8 a EEC One – společnost vidí v automatizaci konstrukce elektrozařízení velké výhody.

Návrh montáže rozváděčů řídicích systémů s využitím EPLAN Pro Panel je úkolem odborníků, kteří zodpovídají výhradně za tento úkol. «Tři naši kolegové původně pracovali ve výrobě,» říká Besser. «Vědí, jak co nejlépe připravit výrobní dokumentaci. Tito inženýři se podílejí na konstrukci a jsou také odpovědní za zavádění objednávek a tisk schémat zapojení.» Jak zákazníci, tak obchodní oddělení oceňují 3D výkresy vytvořené v EPLAN Pro Panel. Pokud jde o výběr inženýrských nástrojů, respektuje GreyLogix přání svých zákazníků: «Používáme devět různých systémů ECAD. Ovšem když je rozhodnutí na nás, používáme EPLAN. Výrobní dokumentace se pokaždé navrhuje v systému EPLAN.»

EPLAN Software & Service vyvíjí inženýrská řešení, která urychlují proces vývojových a konstrukčních prací. Mezioborové expertní systémy zajišťují maximální produktivitu a integraci dat. EPLAN jako dodavatel řešení vyvíjí koncepce PDM a PLM navržené na míru požadavkům zákazníka a poskytuje k nim vyčerpávající nabídku služeb, jako jsou zákaznické úpravy, konzultace a školení. Faktory úspěchu jsou schopnost inovačního vývoje, důsledně praktický přístup a mezinárodní přítomnost. EPLAN je členem skupiny Rittal International a s ní součástí Friedhelm Loh Group s 11 500 zaměstnanci po celém světě a obratem ve výši 2,2 miliardy euro (v roce 2011). EPLAN je proto synonymem pro kontinuitu a bezpečnost investic. Přítomnost společnosti v padesáti zemích je základem pro podporu 45 000 zákazníků s více než 110 000 instalacemi po celém světě. Firemní slogan „Efficient Engineering“ podtrhuje význam optimalizovaných, efektivních procesů, které udržují podniky trvale konkurenceschopné.

Více informací na: www.eplan.czGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
TK4100ISO-CARD
ISO karta pro RFID R/O s frekvencí 125kHz ve standardu TK4100
Skladem od 8 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007