. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Liberec má dobíjecí stanici pro elektromobily - v iQLANDII

Liberec má dobíjecí stanici pro elektromobily - v iQLANDII

V areálu libereckého science centra iQLANDIA lze nově i dobít elektromobil. Dobíjecí stanici mohou využívat všichni majitelé aut na elektřinu vždy v rámci otevírací doby centra.

V areálu libereckého science centra iQLANDIA lze nově i dobít elektromobil. Dobíjecí stanici mohou využívat všichni majitelé aut na elektřinu vždy v rámci otevírací doby centra. Její výhodou je, že není potřeba dobíjecí karta, stačí stáhnout mobilní aplikaci a jde se nabíjet.

Žádná dobíjecí karta, čip, či smlouva s provozovatelem. Vše se odehrává v mobilní aplikaci dostupné pro iPhony a telefony s Androidem. Samotná dobíjecí stanice je koncipovaná jako dvoukanálová, nabízí tedy dvojnásobnou kapacitu než většina ostatních řešení.

„Dobíjecí stanice je přesně tou inovací, které v iQLANDII představujeme. Elektromobily jsou budoucností a tento systém to celé opět posunuje o kousek blíž obyčejnému spotřebiteli,“ okomentoval novinku ředitel iQLANDIE Pavel Coufal.

Dobíjecí sloupek najdete v areálu iQLANDIE na parkovišti vedle venkovní expozice Vodní svět. Má výkon 44 kW a konektory jsou kompatibilní s drtivou většinou elektromobilů. Nabít si je zde mohou jejich majitelé v otevírací době centra, za parkování navíc nemusí nic platit.

Podobné projekty podporuje také Liberecký kraj, který spolupracuje i s iQLANDIÍ. „Liberecký kraj už více než rok využívá čistou energii díky elektromobilu Nissan LEAF. Podporujeme bezuhlíkové technologie, které šetří nejen krajské finance, ale zejména životní prostředí,“ říká náměstek hejtmana Marek Pieter a bývalý starosta města Desná, ve kterém byla již v roce 2007 vybudována první dobíjecí stanice v kraji.

Více o science centru iQLANDIA a také o jeho otevírací době najdete na www.iQlandia.cz.GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
WIZ108SR - RS422/RS485
Převodník TCP/IP <-> RS422 / RS485 s RJ45 konektorem.
Skladem od 649 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007