. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
H05V-F, LiY, LiCY nebo LiFY? Poradíme Vám
24. června 2016 - 9:17 | Pandatron | H05V-F, LiY, LiCY nebo LiFY? Poradíme Vám | Komentářů: 0  

H05V-F, LiY, LiCY nebo LiFY? Poradíme Vám, jak si vybrat kabely a vodiče

Používáte běžné kabely a nejste si jisti, zda existuje i jiný, vhodnější pro Vaši aplikaci? Pak je tento článek právě pro Vás.

Snad neexistuje zřízení, které by nepotřebovalo alespoň kousek "drátu". Ať už na vnitřní propojení, spojení s jinými zařízeními nebo kvůli napájení. Pokud máte standardní zařízení, pracující s relativně nízkým napětím a ve "standardních" podmínkách, pravděpodobně Vám postačí univerzální, mezinárodně standardizované vodiče jako např. H05V-K nebo H07V-K.

Tyto vodiče splňující řadu požadavků jsou kvalitní, ohebné, snadno se s nimi pracuje a vyrábí je téměř každý výrobce kabelů - což je neocenitelná výhoda pro jistotu stabilních dodávek za jakýchkoliv okolností na trhu.

Co však v případech, kdy Vám nejběžnější vodiče nevyhovují? Ať už jde o ohebnost, max. dovolené napětí, rozsah pracovních teplot nebo odolnost různým látkám… Řešení samozřejmě existuje, jen je třeba se vyznat ve značení kabelů. Naštěstí je to jednodušší, než se možná zdá.

Pokud se například podíváme do dokumentu Lapp T6 - Označování kabelů, zjistíme, že: H05V-K je tzv. harmonizovaný typ (H) s pracovním napětím 300/500V (05), s PVC izolací (V), složený z jemných vodičů třídy 5, určený pro fixní instalace (K).

Jak "jemné" jsou „drátky“ a kolik jich je v daném vodiči? To najdete v dokumentu Lapp T11.

Barevné značení jednotlivých žil - také mnohdy velmi důležitý požadavek. Jaký je například rozdíl v barevném značení vodičů v kabelu 4x2,5 versus 4G2,5? Vše je vysvětleno v dokumentu Lapp T9.

Podobných kritérií můžeme najít několik, proto pokud chcete najít vše na jednom místě, doporučujeme prohlédnout si příručku Lapp Cable guide, obsahující všechny výše uvedené dokumenty a mnoho dalšího.

Věříme, že pro mnohé z vás jsou tyto kódy dobře známy, současně jsme ale přesvědčeni, že mnoho konstruktérů nemá čas hledat v různých dokumentech, pokud to nutně nepotřebují, čehož výsledkem může být použití ne zrovna nejvhodnějšího kabelu v dané aplikaci.

Dobrým příkladem je například možnost použití vodiče LiFY, který je co do použití velmi podobný univerzálním vodičům H05V-K nebo H07V-K, ovšem je podstatně flexibilnější (třída 6), je tedy velmi vhodný pro namáhané spoje (častý pohyb, vibrace) a současně díky své vysoké flexibilitě i pro různé propojky při vývoji.

Právě vodiče LiFY a další extra tenké jednožilové vodiče o průměru 0,16mm ( DR 016) a 0,32mm ( DR 032) pro téměř neviditelné propojky na DPS patří mezi nejnovější přírůstky v naší stabilní skladové nabídce. Najdete je pod tímto článkem.

V případě zájmu prosím kontaktujte společnost SOS electronic.

Odkazy & Download:
Domovská stránka výrobce
Domovská stránka firmy SOS electronic

H05V-F, LiY, LiCY nebo LiFY? Poradíme Vám, jak si vybrat kabely a vodiče
Lapp Cable guideGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PGSM-SIM900: GSM/GPRS modul SIM900
Čtyřpásmový GSM/GPRS modul s SIM900 firmy SIMCom a podporou SMS, MMS, GPRS Class 10, TCP/IP, FTP a dalších.
Skladem od 790 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007