. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Společnost JA Solar dosáhla důležitého milníku
28. července 2016 - 8:42 | Pandatron | Společnost JA Solar dosáhla důležitého milníku | Komentářů: 0  

Společnost JA Solar dosáhla důležitého milníku

Společnost JA Solar dosáhla důležitého milníku: v poslední dekádě dodala monokrystalické solární produkty o celkovém výkonu 7GW.

Společnost JA Solar Holdings Co., Ltd., jeden z největších světových výrobců vysoce výkonných solárních produktů, dnes oznámila, že k polovině letošního července její dodávky monokrystalických solárních produktů představovaly za posledních deset let celkový výkon 7 GW.

Tato vysoká výkonnost dodávek je důsledkem neustálého úsilí společnosti JA Solar o rozvoj vysoce výkonných solárních produktů. Společnost JA Solar byla založena v roce 2005, s výrobou začala v březnu 2006. Tato společnost se zaměřuje na výzkum a vývoj modulů s monokrystalickými články a v této oblasti získala bohaté zkušenosti. Od roku 2010 byla společnost JA Solar jedním z největších světových výrobců solárních článků a největší výrobcem monokrystalických článků typu P. Nejmodernější technologie výroby solárních článků umožňuje JA Solar vyrábět vysoce spolehlivé fotovoltaické moduly o vysoké účinnosti konverze a velkém výkonu. Po změně hlavní činnosti z výroby článků na výrobu modulů dosáhly v roce 2013 dodávky monokrystalických modulů JA Solar celkového výkonu 500 MW, což tuto společnost učinilo největším světovým dodavatelem monokrystalických modulů typu P. V roce 2014 dodala tato společnost monokrystalické moduly o celkovém výkonu 1 GW a očekává se, že v roce 2016 bude celkový výkon představovat 2 GW.

Percium, vlajkový produkt společnosti vyráběný od roku 2013, je vysoce výkonný monokrystalický modul, který byl společností JA Solar vyvinut. Moduly Percium se skládají z článků využívajících technologii PERC (Passivated Emitter and Rear Cell). Solární články společnosti JA Solar s technologií PERC v posledních třech letech neustále dosahovaly vyšší účinnosti konverze. V červnu 2014 zahájila společnost JA Solar hromadnou výrobu vysoce účinných článků Percium, což ji učinilo lídrem v oboru při účinnosti konverze překračující 20 % u masově vyráběných článků typu P. Řada produktů Percium nyní dosahuje průměrné účinnosti konverze až 21 %; průměrný generovaný výkon modulů s 60 články překračuje 295 W, u modulů se 72 články překračuje tento výkon 345 W. Moduly Percium se vyznačují lepším výkonem při nízkém osvětlení, nižším teplotním koeficientem, nižším tlumení světla a větší odolností vůči potenciální indukované degradaci (PID). Pro srovnání, generují o 2 % více elektrické energie na každý watt než konvenční monokrystalické panely.

V roce 2015 zahájila Čína projekt "Front Runner" s cílem transformace fotovoltaického průmyslu a jeho podpory při vývoji produktů s vyšší účinností a nižšími náklady na watt vyrobené elektřiny. To bezpochyby představuje značnou příležitost rozvoje pro společnost JA Solar. Jako jeden z mála čínských výrobců, který má kapacity pro hromadnou výrobu vysoce účinných monokrystalických modulů, dodala společnost JA Solar vysoce účinné fotovoltaické moduly o celkovém výkonu 422 MW pro demonstrační solární projekt "Front Runner" v Datongu v provincii Shanxi, včetně výkonu 303 MW ze svých vysoce účinných monokrystalických modulů. První fáze tohoto projektu představuje celkový instalovaný výkon 1 GW, pro který JA Solar dodá 42 % potřebných modulů, kdy monokrystalické moduly budou představovat více než 30 % celkového projektu. Navíc společnost JA Solar vyrábí pět fotovoltaických modulů, které splňují nebo překračují standardy čínského projektu "Front Runner".

"Společnost JA Solar je jedním z výrobců monokrystalických solárních produktů s nejdelší historií a je také největším světovým dodavatelem monokrystalických modulů typu P," uvedl Pan Jian Xie, prezident společnosti JA Solar. "Dosažení objemu dodávek monokrystalických modulů o celkové kapacitě 7 MW je známkou důvěry zákazníků v kvalitu těchto produktů a popularity našich vysoce výkonných produktů na trhu. Protože se trend monokrystalických modulů v Číně oživuje, máme v úmyslu pokračovat v našich technických inovacích s cílem dosáhnout ještě vyšších konverzních účinností a vylepšených výrobních procesů. Společnost JA Solar je hrdá na svou klíčovou roli v transformaci a zlepšování čínského fotovoltaického a výrobního průmyslu."

Zdroj: JA SolarGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PLA8 MICRO - Logický analyzátor pro USB
Logický analyzátor pro USB 2.0, klon Saleae, 8-bitová verze s 10 GS a integrovanou analýzou rozhraní.
Skladem od 825 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007