. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Úlovek při spouštění Z1
1. června 2008 | Pandatron | Úlovek při spouštění Z1 | Komentářů: 0  
Ulovek pri spousteni Z1

Úlovek při spouštění Z1

Právě zahájila své internetové vysílání nová zpravodajská televize Z1. Při jejím spoustění se mi podařil pěkný úlovek, aneb na co její programátoři zapoměli.

Přesně na 1.6.2008 19:00 bylo plánované spuštění nové zpravodajsko-publicistické televize Z1.

Deník E15 o Z1 mimojiné napsal:
Podle vedení chce Z1 získat až tríprocentní podíl na trhu, zejména z řad nejvíce vzdělaných a movitých diváků.
Nová stanice se stane konkurencí obdobné veřejnoprávní stanice ČT24. Podle Mrnky má ale na rozdíl od ČT24 nová stanice poněkud odlišné poslání a také míří na jinou diváckou cílovou skupinu. Z1 tak bude mnohem více věnovat prostor publicistice než zpravodajství v podovnání s ČT24.

Můj úlovek:
Jako řada jiných lidí jsem i já čekam poctivě s otevřeným prohlížečem na spuštění internetového vysílání. Čas netrpělivým divákům zde krátil jednoduchý flashový odpočet, odečítající vteřiny do plánovaného zahájení vysílání. Ovšem jak se po 19h ukázalo, byl jsem divák se kterým jejich programátoři zřejmě nepočítali :-)
Jakmile odpočet došel do nuly, nedošlo k očekávanému přesměrování na právě spustěné vysílání a ty úplně první zprávy nové televizní stanice. Místo toho se zobrazila pouze jakási textová výplň v tohoto znění:


Obr. 1: První informační text Z1

Odkaz "Z1 LIVE STREAM" vedl opět na již samozřejmě přeteklé počítadlo, které místo odečítání přičítalo vteřiny a to každou následující hodinu vždy od nuly. Navíc byl jeho text mísrně posunut novou nulou a tak některá čísla zasahovali do následujících znaků. Počítadlo však bylo natolik chytré, že po jaho zobrazení opět ihned přesměrovalo na text na Obr.1. a tak stále dokola.

Zde je záznam této smyčky:

Get the Flash Player to see this player.
ulovekz1.flv 8s & 650kB

Po načtení stránky z jiného prohlížeče se již zobrazil lepší text a to tento:


Obr. 2: Lepší informační text Z1

Zde již navíc fungoval i odkaz na Live Stream a mohl jsem si vychutnat nový web nové televizní stanice Z1, ovšem již bez jejich úplně prvního internetového vysílání.

Zdroje:
E15 - 15 minut pro ekonomiku a byznys
http://z1.tv - webová adresa stanice Z1GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře (3):

Zobrazit starší 30 dnů (3)...Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
PU232S - převodník USB-RS232, modul
Modul s obvodem CP2102 od Silicon Labs - převodník USB/RS232 Full pro vývoj a malosériovou výrobu.
od 240 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007