. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Česká republika a Německo prohloubí spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0

Česká republika a Německo prohloubí spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0

Česká republika a Německo prohloubí spolupráci v oblasti Průmyslu 4.0. Slibuje změny v oblastech hospodářství, vědy i výzkumu.

Německá kancléřka Angela Merkelová se ve čtvrtek 25. srpna 2016 při návštěvě Prahy potkala s premiérem Bohuslavem Sobotkou. Domluvili se na vzájemné podpoře Průmyslu 4.0.

Zástupci Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky ČVUT a Německého výzkumného centra pro umělou inteligenci (DFKI) podepsali za přítomnosti obou předsedů vlády dohodu o spolupráci v této oblasti. Na půdě ČVUT by mělo vzniknout otevřené laboratorní testovací pracoviště pro malé a střední podniky.

Setkání s kancléřkou byli přítomen také zástupce CzechInvestu Roman Pašek. Agentura CzechInvest se problematice Průmyslu 4.0 dlouhodobě věnuje a podílela se také na vzniku Národní iniciativy Průmyslu 4.0. Součástí expertního týmu Národní iniciativy Průmysl 4.0, která již byla schválena Vládou ČR, byl i Jiří Krechl, vedoucí Oddělení podpory výzkumu, vývoje a inovací CzechInvestu. Cílem iniciativy je poskytnout klíčové informace související s tématem čtvrté průmyslové revoluce, ukázat možné směry vývoje, které by mohly podpořit ekonomiku a průmyslovou základnu České republiky.

Více informací na: http://czechinvest.org/ceska-republika-a-nemecko-prohloubi-spolupraci-v-oblasti-prumyslu-40GooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk
Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007