. : New eShop! - Mobilní verze - Pandatron.cz - Pandatron.sk - Diskuzní fórum - Zakázkový vývoj : .
 
Jak může internet věcí pomoci životnímu prostředí?

Jak může internet věcí pomoci životnímu prostředí?

Jak může internet věcí pomoci životnímu prostředí? První český IoT EnvironHackathon se bude konat v Ostravě za podpory Nadace Vodafone.

Jak mohou životnímu prostředí pomoci nejnovější technologie? Odpověď na tuto otázku budou hledat účastníci ostravského IoT EnvironHackathonu. Každý z 10 týmů po 5 lidech bude mít ze soboty na neděli 24. – 25. září přesně 24 hodin na vytvoření vlastního životaschopného projektu. Akci zaměřenou na propojování neziskového sektoru, veřejné správy, podnikatelské sféry a technologických kapacit pořádá Fakulta EleVysoká škola báňská – Technická univerzita za spolupráce Nadace Vodafone a předchází ji otevřená konference na stejné téma.


Obr. 1: Jak může internet věcí pomoci životnímu prostředí?

“Cílem obou částí IoT EnvironHackathonu v Ostravě je dát dohromady odborníky z oblasti životního prostředí s technology a lidmi z byznysu či marketingu. V pátek mohou diskutovat, potkat se, ze soboty na neděli potom zhruba 50 z nich čeká 24 hodinový inovační maraton,” hovoří o vůbec prvním českém IoT EnvironHackathonu Gabriela Drastichová, Programová manažerka Nadace Vodafone, a dodává: “Celý hackathon je nesoutěžní, podporujeme spolupráci s mentory i mezi týmy navzájem. Smysluplné projekty, které budou pokračovat, může Nadace Vodafone podpořit grantem.”

Páteční konference
V pátek 23. září, den před samotným hackathonem, proběhne v Gongu v Dolní oblasti Vítkovic konference na téma životního prostředí a moderních technologií, zejména internetu věcí (IoT). Internet věcí je nyní jedna z nejrychleji rostoucích oblastí ve světě IT a telekomunikací. Podle odhadů analytické společnosti IDC bude do roku 2020 zapojeno do internetu věcí až 30 miliard zařízení, dle studie Intelu dokonce až 50 miliard. V důsledku může IoT znamenat podobnou revoluci jako nástup mobilního telefonu.

Na konferenci vystoupí jak technologičtí specialisté, například Pavlína Zemanová, IoT Partner Manager Vodafone ČR, která je zároveň součástí Vodafone IoT Global Teamu pro Střední Evropu, tak i zástupci neziskových organizací orientujících se v problematice ochrany životního prostředí, jako například zástupci organizace Čisté nebe.

Vstup na konferenci je bezplatný, kvůli omezené kapacitě je však nutná předchozí registrace.


Obr. 2: Program IoT EnvironHackathon

50 účastníků, 10 týmů, 24 hodin
Sobota bude již patřit samotnému hackathonu. 10 týmů po 5 lidech bude mít ze soboty na neděli 24. – 25. září za úkol vytvořit vlastní životaschopný projekt, který skrze technologie napomáhá zachování či zlepšování životního prostředí. Pomáhat jim v tom bude desítka zkušených mentorů a facilitátorů, jak z byznysové, tak neziskové sféry, vč. některých přednášejících z předchozího dne. Dohromady budou mít 24 hodin na to vymyslet, navrhnout a posunout svůj projekt do podoby, kterou pak budou prezentovat porotě složené z partnerů soutěže.

Na rozdíl od klasického hackathonu je IoT EnvironHackathon v Ostravě nesoutěžní a jeho účast není omezena na programátory, naopak musí každý tým obsahovat alespoň jednoho zástupce všech tři rolí: odborníka na životní prostředí, experta na technologie i člověka s vhledem do byznysu/produktu či marketingu. Cílem je propojovat obory a zároveň zvýšit šance na úspěch konkrétních projektu. Nadaci Vodafone přitom velmi záleží na dalším pokračování na akci navržených projektů. Týmy, které chtějí v práci pokračovat, se budou moci přihlásit o speciální granty na další vývoj nápadů.

Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy na této stránce, z přihlášek pak organizátoři vyberou padesátku účastníků.

IoT EnvironHackathon pořádá Vysoká škola báňská – Technická univerzita, konkrétně Fakulta elektrotechniky a informatiky, za spolupráce Nadace Vodafone a agentury FENEK^^.

Odkazy & Download:
Web IoT EnvironHackathonu
Web konference
Registrace na hackathon
Registrace na konferenciGooglePlus1 FaceBook Twitter del.icio.us DiGG Google StumbleUpon Google Buzz Email RSS PDF Tisk

Komentáře:
Název příspěvku: Vaše jméno: host
                 
  Zakázat formátování [Zakáže kódování a nahrazování smajlíky.]
Připojit soubory
reklama:
Anténa 2J020 - 900/1800/2400MHz
Anténa 900/1800/2400MHz, přímá s konektorem SMA.
Skladem od 83 Kč

Informace uvedené v článcích jsou platné v době jejich vydání a samotné články jsou určeny pouze jako zdroj informací. Autor článku ani správce webu nenesou žádnou zodpovědnost za případné újmy na majetku a zdraví. Názvy společností a výrobků, loga a další multimediální materiál mohou být ochrannými známkami příslušných společností.
RSS kanály: | |
+420 723 846 377
info@pandatron.cz
Všechna práva vyhrazena | mobilní verze | © Copyright 2000 - 2017 ISSN 1803-6007